Vaikų saugumas internete

Ką būtina žinoti?

Svarbiausia – kalbėtis

Su mokyklinio amžiaus vaikais apie saugumą internete turėtų pasikalbėti suaugusieji. Vaikams svarbu suprasti, kodėl reikia saugoti savo asmeninius duomenis, kokie pavojai tyko virtualioje erdvėje ir kokie padariniai gali laukti.

Žinokite svarbiausias taisykles naršant internete

Neatidarinėkite el. laiškų ar prisegtukų iš nežinomų šaltinių

Nespauskite nuorodų į nežinomas svetaines. Jos gali būti užkrėstos kenkėjiška programine įranga.

Laiku atlikite įrenginių ir programinės įrangos atnaujinimus.

Šie patobulinimai ištaiso saugumo spragas ir apsaugo nuo naujausių grėsmių internete.

Sukurkite patikimą slaptažodį

Įdiekite programėles, saugančias nuo virusų. Stiprų slaptažodį turėtų sudaryti didžiųjų ir mažųjų raidžių, skaičių bei simbolių derinys. Papildomai apsaugai galima taikyti ir dviejų veiksnių autentifikavimą.

Peržiūrėkite atžalų naudojamas programėles.

Ypač svarbu atkreipti dėmesį į tas aplikacijas, kuriose veikia tiesioginės žinutės, vaizdo pokalbiai, failų įkėlimas ir sudaroma galimybė ja naudotis anonimiškai – jais naudojasi internetiniai sukčiai. 

Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose?

  • Nebendrauti su nepažįstamais žmonėmis.

Gavus žinutę iš nepažįstamo asmens, apie tai būtina informuoti tėvus. Svarbiausia su šiais žmonėmis nesusitikti ir neatskleisti informacijos apie save.

  • Nesidalinti asmenine informacija.

Socialiniuose tinkluose nereikėtų skelbti perteklinių asmeninių duomenų, netinkamų nuotraukų, atostogų planų.

  • Peržiūrėti privatumo nustatymus.

Socialinių tinklų nustatymuose reikėtų peržiūrėti, kas gali matyti jūsų skelbiamą informaciją ir ja dalintis tik su pažįstamais asmenimis.

  • Laikytis socialinių tinklų etikos.

Patartina nesivelti į viešas diskusijas su nepažįstamais žmonėmis internete. Taip pat nerašyti įžeidžiančių komentarų, o patyrus patyčias – apie tai informuoti suaugusiuosius.

Ką dar galite padaryti dėl vaikų saugumo internete?

TELE2 Interneto apsaugos paslauga

Interneto apsaugos paslauga atpažįsta užkrėstus puslapius, perspėja apie tai vartotoją ir užblokuoja prieigą prie jų.

Paslauga identifikuoja ir netikras el. parduotuves ar el. bankininkystes, kuriose imituojant tikrus internetinius puslapius programišiai bando pasiekti informaciją apie jūsų slaptažodžius, mokėjimo kortelės duomenis bei kitą jautrią informaciją.

Sužinokite daugiau.

 

Specialios programėlės

Įvairios aplikacijos leidžia tėvams lengviau pasirūpinti atžalų saugumu internete. Jos ypač naudingos vaikams, dar tik pradedantiems naudotis išmaniuoju telefonu bei internetu.

Išmanios programėlės padeda užblokuoti tam tikrus žmones, aplikacijas, stebėti vaiko buvimo vietą, filtruoti netinkamą turinį bei nustatyti laiko limitą. Populiariausia tokio pobūdžio programėlė – „Family Link“, veikianti tiek „Android“, tiek „iOS“ irenginiuose.