Vaikų saugumas internete
Ką būtina žinoti?


Svarbiausia – kalbėtis
Su mokyklinio amžiaus vaikais apie saugumą internete turėtų pasikalbėti suaugusieji. Vaikams svarbu suprasti, kodėl reikia saugoti savo asmeninius duomenis, kokie pavojai tyko virtualioje erdvėje ir kokie padariniai gali laukti.
Žinokite svarbiausias taisykles naršant internete
Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose?
-
Nebendrauti su nepažįstamais žmonėmis.
Gavus žinutę iš nepažįstamo asmens, apie tai būtina informuoti tėvus. Svarbiausia su šiais žmonėmis nesusitikti ir neatskleisti informacijos apie save.
-
Nesidalinti asmenine informacija.
Socialiniuose tinkluose nereikėtų skelbti perteklinių asmeninių duomenų, netinkamų nuotraukų, atostogų planų.


-
Peržiūrėti privatumo nustatymus.
Socialinių tinklų nustatymuose reikėtų peržiūrėti, kas gali matyti jūsų skelbiamą informaciją ir ja dalintis tik su pažįstamais asmenimis.
-
Laikytis socialinių tinklų etikos.
Patartina nesivelti į viešas diskusijas su nepažįstamais žmonėmis internete. Taip pat nerašyti įžeidžiančių komentarų, o patyrus patyčias – apie tai informuoti suaugusiuosius.
Ką dar galite padaryti dėl vaikų saugumo internete?

TELE2 Interneto apsaugos paslauga
Interneto apsaugos paslauga atpažįsta užkrėstus puslapius, perspėja apie tai vartotoją ir užblokuoja prieigą prie jų.
Paslauga identifikuoja ir netikras el. parduotuves ar el. bankininkystes, kuriose imituojant tikrus internetinius puslapius programišiai bando pasiekti informaciją apie jūsų slaptažodžius, mokėjimo kortelės duomenis bei kitą jautrią informaciją.

Specialios programėlės
Įvairios aplikacijos leidžia tėvams lengviau pasirūpinti atžalų saugumu internete. Jos ypač naudingos vaikams, dar tik pradedantiems naudotis išmaniuoju telefonu bei internetu.
Išmanios programėlės padeda užblokuoti tam tikrus žmones, aplikacijas, stebėti vaiko buvimo vietą, filtruoti netinkamą turinį bei nustatyti laiko limitą. Populiariausia tokio pobūdžio programėlė – „Family Link“, veikianti tiek „Android“, tiek „iOS“ irenginiuose.