Naujausias Lietuvos 5G greičio rekordas

TELE2 tinkle pasiektas rekordinis 4445 Mbps greitis, užfiksuotas Lietuvos rekordų fiksavimo agentūros.

Naujausias Lietuvos 5G greičio rekordas

TELE2 tinkle pasiektas rekordinis 4445 Mbps greitis, užfiksuotas Lietuvos rekordų fiksavimo agentūros.

Rekordinis TELE2 5G greitis

Lietuvos 5G interneto greitį užfiksavo Lietuvos rekordų fiksavimo agentūra „Rekordų akademija“. Matavimo rezultatai protokoluojami vertinant 3 parametrus: duomenų gavimą, duomenų siuntimą, delsą. Buvo atlikti 3 matavimai ne didesniu nei 5 min. intervalu, iš jų buvo fiksuotas rekordinis geriausias – 4445 Mbps rezultatas. Didžiausias 5G interneto duomenų gavimo greitis buvo pasiektas TELE2 tinkle, 5G signalo perdavimui naudojant 27 GHz dažnių juostą. Rekordo fiksavimą stebėjo nepriklausomi ryšio technologijų ekspertai. Matavimai atlikti naudojant įmonės „Ookla LLC“ mobiliems telefonams skirtą programą „Speedtest“. Matavimams naudotas įrenginys – specialiai eksperimentiniams testams skirtas „Xiaomi MI 12 Pro”.

Kokią naudą suteikia 5G?

Pagrindinė nauda – interneto sparta. Pavyzdžiui, žaidimų mėgėjai galės naudotis iki 10 kartų didesniu greičiu.

Dėl didelės spartos, mažos delsos ir didžiulio tinklo pralaidumo, 5G ryšys gali prisidėti prie tokių technologijų kaip: siuntų pristatymas dronais, eismo valdymas debesijoje ir akimirksniu atliekami tarptautiniai mokėjimai. 

Didesnis tinklo pajėgumas užtikrins, kad ryšys visuomet būtų sklandus.

5G prisidės ir prie tvaresnės ateities. Prie interneto prijungti daiktai galės tarpusavyje dalintis informacija – tai leis pereiti prie išmaniojo energijos vartojimo, grįsto poreikiais realiuoju laiku. 

Viens, du ir aišku!

Kviečiame žiūrėti video ir sužinoti, kuo ypatingas 5G ryšio greitis ir kaip veikia mobilusis tinklas.

5G ryšį palaikantys telefonai

Telefoną galite užsakyti su 5G pokalbių planu arba be sutarties.

5G ryšiui skirti modemai

Modemą galite įsigyti išsimokėtinai kartu su Namų internetu. Rekomenduojame:

5G planai

5G technologija:
trumpa istorija

5G tai jau penktosios kartos belaidžio ryšio technologija. Geriau ją suprasime žinodami, ką į mūsų kasdienybę atnešė pirmosios keturios.

1G, 2G, 3G ir 4G – visos šios technologijos atvedė prie 5G, kuris užtikrins dar daugiau ryšio galimybių. Dabar žmonės pamažu pradeda jausti ir pirmuosius 5G tinklo privalumus.

14

5G ir daiktų internetas

Dėl didelio greičio, mažos delsos ir didžiulio pralaidumo 5G ryšys leis prie mobiliojo ryšio tinklų prijungti dar daugiau technologijų, todėl prognozuojama, kad daiktų internetas taps dar integralesne visų vartotojų gyvenimo dalimi. 

2021 m. duomenimis, bendras prie interneto prijungtų daiktų skaičius buvo apie 13,8 mlrd., o iki 2025 m. šis skaičius turėtų pasiekti apie 31 mlrd. – plačiajuosčio 5G interneto technologija turėtų patenkinti šį itin didelį tinklo pralaidumo poreikį. 

Labiausiai 5G pasitarnaus tiems daiktų interneto sprendimams, kurie duomenis turi perduoti realiuoju laiku, pvz. šviesoforams. Tai prisidės prie išmanaus miesto plėtros.

5G versle

5G – tai daugiau nei spartus internetas išmaniajame telefone. Jis pravers ir pramonėje – nuo autonominių automobilių iki robotų. Ši naujos kartos technologija suteiks galimybių darniai verslo plėtrai. Didžiausio 5G proveržio tikimasi tokiuose sektoriuose, kaip transportas, gamyba, sveikatos apsauga. 

Įdomybės apie 5G

15

Norite sužinoti dar daugiau naujienų apie 5G tinklą?

Žiūrėti

DUK

Kas yra 5G technologija?

Kaip veikia 5G?

Ar 5G ryšys veiks 4G telefonuose?

Ar 5G pakeis „Wi-Fi“?

Ar 5G ryšys saugus?