Sėkmės istorija

Vaikystėje Tomas susikūrė privatų interneto tinklą, o dabar
savo siūlymus teikia net didžiausių technologijų gamintojų atstovams

Paversti ilgametį hobį darbu? Tomas Andriekus įsitikino, kad tai tikrai įmanoma. Nusprendęs, kad atėjo laikas karjeros pokyčiams, naujų iššūkių ėmėsi „Tele2“ išmaniųjų technologijų konsultanto pareigose. Dabar Tomas tikina radęs sėkmės receptą: kai myli tai, ką darai – su jais susidoroti kur kas paprasčiau.

 

T. Andriekus „Tele2“ dirba 8-erius metus. Savo karjerą įmonėje jis pradėjo, kaip verslo klientų vadybininkas, neilgai trukus perėjo į darbo su privačiais klientais poziciją. Čia išdirbo apie 6-erius metus. Ir nors ši vieta jam tikrai patiko, Tomas nusprendė, kad technologijos jam labiausiai prie širdies.

 

 

„Technologijomis domiuosi nuo pat vaikystės. Pamenu kažkada su draugais tarp 3 daugiabučių namų buvome net pasidarę vietinį tinklą. Jis mums buvo reikalingas, kad galėtume žaisti kompiuterinius žaidimus. Pirkome kabelius, maršrutizatorius. Tuo metu interneto greitis buvo vos 128 kilobitai per sekundę. Tam, kad būtų paprasčiau suprasti, ką tai reiškia – 700 MB filmą tuomet užtrukdavo parsiųsti savaitę“, – pasakoja T. Andriekus.

Tomas pabrėžia, kad norint šį darbą dirbti gerai – turi eiti koja kojon su technologijomis. Mat keičiantis technologijomis, keičiasi ir su jomis susijusios problemos, todėl kad gerai dirbtum – turi virti išmaniųjų technologijų katile.

Kantrybė – taip pat svarbu

Stebėti, kaip sparčiai technologijų pasaulis tobulėja Tomui yra vienas malonumas. T. Andriekus juokiasi, vienas iš labiausiai jį darbe įkvepiančių dalykų – internetas, būtent ten jis ieško su naujausiomis išmaniosiomis technologijomis susijusių naujienų.

„Išėjus naujam kokio nors įrenginio modeliui iš karto pradedu ieškoti apie jį informacijos, skaityti atsiliepimus. Mano darbas puikus dėl to, kad galiu tiesiogiai pabendrauti su gamintojo atstovais, užduoti jiems rūpimus klausimus, o kartais – net pateikti ir pasiūlymus, todėl drąsiai galiu sakyti – savo hobį man pavyko paversti darbu“, – teigia Tomas.

 

Didžiausią Tomo darbo dienos dalį užima bendravimas su įvairiausiais žmonėmis, pas jį dažnai kreipiasi ir senjorai, todėl kantrybės dirbant šį darbą taip pat reikia turėti. Anot jo, dažniausiai pas jį kreipiasi su problemomis: sugedus ar stringant telefonui, neveikiant programėlėms.

„Didesnių ar mažesnių iššūkių šitame darbe taip pat netrūksta. O kartais atliekant, iš pirmo žvilgsnio, nesudėtingą užduotį tenka pasukti galvą. Pavyzdžiui, visai neseniai net kelias valandas teko ieškoti pasislėpusios „Apple“ prenumeratos, už kurią klientas kiekvieną mėnesį gaudavo didelę sąskaitą. Visgi, kai patinka tai, ką darai – net ir spręsti problemas yra įdomu“, – sako T. Andriekus.

Džiaugiasi įmonės kultūra ir kitomis naudomis

Tomas sako, kad „Tele2“ jam patinka viskas: tiek vidinė įmonės kultūra, žmonės, suteikiamos galimybės įgyvendinti savo tikslus, lankstumas.

„Mokami atlyginimai – dar viena stipri „Tele2“ pusė. Mūsų atlyginimai tikrai yra tikrai labai konkurencingi rinkoje. Taip pat džiaugiuosi gaudamas ir kitas naudas: sveikatos draudimą, mokymus, išvykas, dovanas, padėkas iš įmonės už gerus rezultatus“, – vardija jis.

Pasak Tomo, įmonėje dirba paties įvairiausio profilio žmonės, todėl čia vietos sau rasti gali ir tie, kurie domisi technologijomis, ir tie, kuriems ši sritis yra visiškai neįdomi.

 

„Manau, kad ieškant darbo svarbu yra pagalvoti ir apie savo charakterio savybes. Ar gebate dirbti komandoje, ar galite tai daryti tik vieni. Dar vienas svarbus dalykas – suvokimas, kad atlyginimą gaunate ne už „atsėdėtas“ valandas, bet padarytą darbą, todėl norintiems pradėti savo karjerą patariu stengtis, dirbti ir žinoti, kad tikrai būsite įvertinti“, – sako T. Andriekus.