„Visiems vyresniesiems labai siūlau įsisavinti išmaniąsias technologijas“, – sako legendinis televizijos režisierius Vytenis Pauliukaitis. Nors pats socialinių tinklų platformomis nesinaudoja, tačiau pripažįsta, kad šiais laikais kompiuterinis raštingumas yra būtinas dalykas. V. Pauliukaičio teigimu, technologijų nereikia bijoti, o reikia su jomis susidraugauti.
Labai minimaliai. Aišku, kad naršau internete, ieškodamas įvairių temų. Taip pat ir komunikacijos palaikymui naudojuosi telefonu, bet šiaip aš nesu vergas ir neturiu savo „Facebook‘o“. Tiesą pasakius, mažai naudojuosi išmaniosiomis technologijomis, bet visiems vyresniesiems labai siūlau išmokti jomis naudotis, nes tai yra labai reikalinga įvairiems santykiams su bankais. Be to, labai daug įstaigų dirba nuotoliniu būdu. Tą techniką reikia įsisavinti. Prieš kelerius metus dirbau tokiame puikiame projekte „Prisijungusi Lietuva“, kada mes kvietėme vyresniuosius ateiti į bibliotekas ir mokytis kompiuterinio raštingumo. Pamačiau, kad daugelis buvo su atžagaria nuomone, kad to visai nereikia ir tą sunku išmokti. Aišku, tie žmonės klysta, nes gyvenimas diktuoja, kad viskas eina į priekį ir be visų socialinių tinklų, tuoj negalėsime paprasčiausiai egzistuoti. „Tele2“ ir „Citadele“ organizuojamoje diskusijoje „Senjorų savaitės“ metu kaip tik ir aiškinsimės, kokias naujausias technologijas turėtume būti įvaldę. Mielai dalyvausiu toje diskusijoje, nes esu daug važinėjęs Lietuvoje ir žinau daugumos nuomonę, kuri, deja, neigiama. Žmonės bijo, nes galvoja, kad padarys daug klaidų, įsipainios į nereikalingus santykius ar apgavystes internete.
Suprantama, bet mes gi galime protauti. Mes turime patikrinti su kuo mes bendraujame ir nuspręsti ar verta atsakinėti į kiekvieną žinutę. Tai yra dideli psichologiniai momentai, kai žmogus staiga gauna kažkokį pasiūlymą, kuriame dar būna parašyta „Jūs turite kuo greičiau apsispręsti, nes tokiu atveju laimėsite tam tikrą sumą pinigų“. Tokie apgavikai yra neblogi psichologai, kurie naudojasi žmonių pasimetimu. Iš vienos pusės žmogus nori laimėti, nori uždirbti, nes visada tų pinigėlių vyresniesiems trūksta. Būtent dėl to ir pasiduoda tokioms visokioms vilionėms. Iš tikrųjų, reikia labai atsargiai informaciją tikrinti. Aš ir pats gaunu įvairių pranešimų, kad giminės Amerikoje man palikimą paliko, netgi prisimeta mano pažįstamų pavardėmis. Visada stengiuosi į tai reaguoti šaltai, visus palikimus aš jau gavau. Išties, tai nėra humoras, nes žmonės labai pasimeta ir pakimba ant tų apgavikų meškerės. Agituojam, kad žmonės galėtų bendrauti, mokėtų tą daryti, bet yra sakančių, jog tai yra blogis.
Taip, be jokios abejonės. Taip pat skaitau ir naujienų portalus, žiūriu žinias. Turiu atsirinkęs ir keletą tinklalaidžių, kurios man yra įdomios ir jomis pasitikiu. Manau, kad žmonės taip ir turėtų elgtis – atsirinkti sau patinkantį turinį, prisipratinti technologijas. Vėliau dėl to ir nebūtų jokių nusivylimų technologijomis, nes tai geras ir progresyvus dalykas.
„Tele2“ kviečia jau spalio 1 dieną (artėjantį antradienį, 16 val.) į Palangos koncertų salę, kur jūsų lauks susitikimas su režisieriumi Vyteniu Pauliukaičiu, „Citadele“ banko Baltijos šalių klientų patirties tobulinimo centro vadove Sandra Gimžauskiene ir „Tele2“atstovu: „Pinigai ir išmaniosios technologijos kasdienybėje. Saugumas internete“ Dalyvauti galima be registracijos.
Prisijunkite prie tų, kurie anksčiausiai neria į TELE2 naujienų ir mažų kainų pasiūlymus. Privatumo politika.