Svarbu visiems – keičiasi prefiksai

Ką svarbu žinoti kiekvienam ir kaip paprastai pakeisti 8 į +370?

Kas yra prefiksas?

Prefiksu laikomas pirmasis telefono numerio skaičius, kurį renkame norint paskambinti adresatui. Ilgą laiką Lietuvoje veikė du prefiksai – tarptautinis +370 ir tarpmiestinis 8, kurį netrukus pakeis nacionalinis 0.

Kodėl keičiasi prefiksas?

Šis pokytis prasidėjo dar 2002 metais, Lietuvai pradėjus stojimo į Europos Sąjungą procesą. Pokytis kiek užtruko dėl to, kad 0, kaip savo pirmąjį numerio skaičių, ilgą laiką naudojo skubiosios pagalbos tarnybų trumpieji numeriai. Pagalbos tarnyboms pakeitus trumpuosius numerius, prasidėjo aktyvioji prefiksų keitimo fazė.

Kada keičiasi prefiksas?

Pokytis suskirstytas į tris etapus:

Pirmasis etapas

2023 m. kovo 1 d. – 2024 m. vasario 29 d.
Pirmojo etapo metu veiks tarpmiestinis iki šiol naudotas prefiksas 8 ir tarptautinis prefiksas 370. Šiuo laikotarpiu mobiliojo ryšio operatoriai atliks parengiamuosius darbus.

Antrasis etapas

2024 m. kovo 1 d. – 2025 m. vasario 28 d.
Antrojo etapo metu pradės veikti naujasis nacionalinis prefiksas 0. Kartu su naujuoju prefiksu šiuo laikotarpiu veiks ir visiems įprastas 8 ir 370.

Trečiasis etapas

2025 m. kovo 1 d. – 2025 m. gruodžio 1 d.
Trečiojo etapo metu veiks naujasis nacionalinis prefiksas 0 ir tarptautinis prefiksas 370. Bandantiems paskambinti į numerius, kurie prasideda senuoju prefiksu 8 bus pranešta, kad sujungimas negalimas ir primenama apie pasikeitimus.

Kaip pasikeisti prefiksus savo adresų knygutėje?

  • Nepriklausomai nuo prefiksų diegimo etapo, numerius adresų knygutėje galima atsinaujinti jau dabar ir pakeisti juos į tarptautinį kodą 370.

  • Tam, kad to nereikėtų daryti rankiniu būdu, galima pasinaudoti išmaniosiomis programėlėmis, pavyzdžiui „Contacts Prefix Fixer“. Ji veikia tiek „Android“, tiek „iOS“ įrenginiuose.

  • Nepamirškite šių veiksmų atlikti ne tik savo, tačiau ir vaikų ar vyresnio amžiaus artimųjų įrenginiuose.

DUK

Kas keičiasi?

Ką man reikia daryti?

Kodėl dabar keičiasi prefiksas?

Iki kada reikia atsinaujinti kontaktų skiltį?

Kaip pasikeisti adresatus telefone?

Ar yra būdas, kaip lengviau pasikeisti adresatus?

Kaip dabar reiks skambinti?

Ar keičiasi kažkas skambinant į įstaigas, kurių numeris prasideda „85“, „84“ ir pan.? arba skambinant trumpaisiais numeriais, pavyzdžiui, 1485?

Kas atsitiks, jei neatsinaujinsiu kontaktų telefone?

Kodėl nebegaliu prisiskambinti žmonėms?

Kas tas prefiksas?

Ar man kiti galės prisiskambinti, jei dar neatsinaujinsiu kontaktų kurį laiką?