Į viršų
Gauti pasiūlymą

Mobilusis parašas

Didinant mobilaus parašo paslaugos saugumą, NEMOKAMAI KEIČIAMOS SIM KORTELĖS Į NAUJAS, su atnaujintais mobilaus parašo sertifikatais.

Šiuo metu naudojami mobilaus parašo elektroniniai sertifikatai bei mobilaus parašo paslauga galios iki šių metų liepos 1 d.

M. parašo paslaugos atnaujinimas

Prieš aktyvuojant naująją SIM kortelę, kviečiame pažiūrėti video, kuriame pateikiame informaciją apie veiksmus, kuriuos reikia atlikti iki naujos kortelės įdėjimo į telefono aparatą bei ką reikia daryti jau pakeitus SIM kortelę į naują.

AKTYVUOTI KORTELĘ

DUK apie M. PARAŠO atnaujinimą

Ką reikia padaryti, prieš atnaujinant m. parašo paslaugą:

• Patikrinkite, ar kartu su laišku gautos SIM kortelės sPIN kodus dengia nepažeista apsauginė juostelė. Jeigu juostelė yra pažeista, prašome atvykti į artimiausią TELE2 saloną, kuriame išduosime naują kortelę.
• Patikrinkite, ar šiuo metu turima mobiliojo parašo paslauga yra aktyvuota. Tai galima padaryti, siunčiant žinutę su raktažodžiu SERT numeriu 1521 (SMS žinutė nemokama). Jei paslauga yra neaktyvuota, reikia atvykti į artimiausią TELE2 saloną, o su savimi turėti gautą naująją SIM kortelę ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
• Visus SIM kortelėje esančius kontaktus perkelkite į mobiliojo telefono atmintį, kad jie išsisaugotų, pakeitus SIM kortelę.

Ką reikia padaryti, prieš įsidedant naują SIM kortelę:

• Prisijunkite prie aktyvinimo puslapio, patvirtindami savo tapatybę su šiuo metu turimu m. parašu.
• Prisijungus, reikia pažymėti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento tipą (asmens tapatybės kortelė arba pasas), įvesti dokumento numerį, jo galiojimo datą ir el. pašto adresą.
• Po to, įveskite paskutiniuosius 15 skaitmenų, esančius po naujosios SIM kortelės brūkšniniu kodu.
• Susipažinus su paslaugos atnaujinimo sutartimi, pasirašyti ją šiuo metu turimu m. parašu.
• Sulaukus patvirtinimo, jog sutartis yra atnaujinta, palaukti, kol senoji SIM kortelė bus išjungta.
• Dingus ryšiui, išimkite senąją kortelę ir įdėkite naująją.

Ką daryti, įdėjus naująją SIM kortelę:

• Įdėjus naują SIM kortelę, rekomenduojame įjungti ir išjungti skrydžio režimą arba perkrauti telefoną.
• Naujos SIM kortelės aktyvavimo procesas gali užtrukti iki 15 minučių.
• Apie m. parašo paslaugos atnaujinimą būsite informuoti SMS žinute.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, atnaujinus m. parašo paslaugą:

Su naująja SIM kortele klientai galės ir toliau naudotis visomis m. parašo paslaugos funkcijomis kaip ir anksčiau, tačiau pati kortelė bus aukščiausio saugumo lygio.

M.parašo galiojimas:

• SIM su vienu SPIN galioja 3 metus
• SIM su dviem SPIN ir SPUK galioja 5 metus

Informacija apie SIM su vienu SPIN:

• Siekiant užtikrinti aukštesnį saugumo lygį, yra sukurtas sPIN kodas, kurį galima rasti nutrynus SIM kortelės apsauginę juostelę.
• 4 skaitmenų sPIN kodas yra skirtas jungtis prie elektroninių svetainių bei pasirašyti m. parašu.
• Suteiktą sPIN kodą galima pasikeisti į savo sukurtą, klientui geriau įsimenamą.
• Būkite atsargūs ir saugokite Jums suteiktą sPIN kodą, jis yra skirtas TIK JUMS.

Informacija apie SIM su dviem SPIN:

• Siekiant užtikrinti aukštesnį saugumo lygį, yra sukurti sPIN1 ir sPIN2 kodai, kuriuos galima rasti nutrynus SIM kortelės apsauginę juostelę (būkite atidūs ir nesumaišykite šių kodų su PIN kodu).
• Kam yra skirti sPIN1 ir sPIN2 kodai
a) sPIN1 – tai 4 skaitmenų kodas, kuris yra skirtas prisijungti prie elektroninių svetainių
b) sPIN2 – tai 5 skaitmenų kodas, kuris yra skirtas naudotis m. parašu.
c) sPIN1 ir sPIN2 kodus galima pasikeisti į savo sukurtus, klientui geriau įsimenamus. Siekiant sklandaus paslaugos veikimo, visuomet reikia atkreipti dėmesį, kurį sPIN kodą yra prašoma įvesti
• Būkite atsargūs ir saugokite Jums suteiktą sPIN1, sPIN2 ir sPUK kodus, jie yra skirti TIK JUMS.

  • M. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui.

  • Bet kuris fizinis pilnametis asmuo, turintis Lietuvos Respublikos pilietybę, gali naudotis m. parašu, nepriklausomai nuo to, ar TELE2 SIM kortelė yra įmonės, ar kito privataus asmens nuosavybė.

M.PARAŠO sutartį pasirašyti galima atvykus į artimiausią TELE2 saloną, finansų įstaigą „General financing“, kredito uniją „Sostinės kreditas“ („Mano unija“), Registrų centrą, bankų „Danske Bank“; „Medicinos banko“ ar Klientų aptarnavimo padalinį. Pasirašant sutartį, reikia turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.

M.PARAŠO kaina – 0,40 Eur/mėn. Šis mokestis įtraukiamas į kliento mėnesio sąskaitą. Užsienyje M.PARAŠO operacijos papildomai apmokestinamos kaip SMS žinutės pagal tarptinklinio ryšio tarifus. Įprastai viena operacija sunaudoja dvi SMS žinutes.

M.PARAŠAS aktyvinamas keičiant seną kortelę į specialią naują SIM kortelę. Pakeitus kortelę, paslauga įjungiama per 24 val. nuo naujos kortelės išdavimo.

1. Įjungę telefoną su naująja SIM kortele, gausite SMS žinutę iš numerio 1521, siūlančią aktyvinti M.PARAŠĄ

2. Siųskite SMS žinutę su raktažodžiu SERT tel. 1521.

3. Gausite M.PARAŠO sertifikato aktyvinimo instrukciją NE SMS žinute, bet tiesiai į TELEFONO EKRANĄ. Atsidariusiame lange sutikrinkite, ar teisingai pateikti Jūsų duomenys, juos patvirtinkite ir įveskite SPIN kodą, kurį rasite ant SIM kortelės rėmelio po nutrinamu sluoksniu.

4. Aktyvinę M.PARAŠĄ, gausite patvirtinimo SMS žinutę iš numerio 1521.

5. Saugumui užtikrinti gausite kitą SMS žinutę su siūlymu pasikeisti SPIN kodą.

6. Norėdami pasikeisti SPIN kodą, siųskite SMS žinutę su raktažodžiu SPIN tel. 1521.

7. Atsidariusiame lange įveskite esamą SPIN kodą, po to įveskite naują SPIN kodą.

Pamiršę ar užblokavę SPIN, kreipkitės į Klientų aptarnavimo centrą – užblokuosime senąją SIM kortelę ir išduosime naują su M.PARAŠU

Paslauga pratęsiama sudarant naują sutartį Tele2 salone.


Jei m. parašo paslauga neveikia (iki 2018 m. liepos 1 d. turimoms neatnaujintoms kortelėms),to priežastis gali būti SIM kortelių atnaujinimas. Jas atnaujinti būtina iki 2018 m. liepos 1 d.

El. Bankininkystė

Prisijungę prie bankų internetu, operacijas patvirtinsite greitai ir paprastai. TELE2 M.PARAŠU galima pasinaudoti internetu bankuose SWEDBANK, SEB, DNB, DANSKE BANK, NORDEA, CITADELE, Medicinos ir Šiaulių bankuose, Registrų centro padaliniuose. Atliekant bankines operacijas, M.PARAŠAS pakeičia PIN / TAN kodų lentelę ar slaptažodžių generatorių.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdymo (SODRA) el. paslaugos

Gyventojų portale, prisijungus prie gyventojo srities, galima pildyti ir pateikti el. prašymus, gauti su apdraustuoju susijusią informaciją, sužinoti prognozuojamą senatvės pensijos dydį ir kita. Draudėjų portale teikiamos paslaugos juridiniams asmenims, jų filialams ir atstovybėms, taip pat fiziniams asmenims.

Registrų centro el. paslaugos

Registrų centro klientų savitarnoje galėsite kontroliuoti informaciją apie asmeniškai ar atstovaujamos įmonės valdomą nekilnojamąjį turtą, sužinoti, kas domėjosi Jūsų turimu turtu, operatyviai gauti Nekilnojamojo turto registro išrašą. Taip pat čia galėsite el. būdu įsteigti įmonę ar organizaciją, tvarkyti, keisti atstovaujamos įmonės duomenis, laikinai įtraukti į registrą (rezervuoti) steigiamo juridinio asmens pavadinimą, atlikti kitus veiksmus neišeidami iš namų ar biuro.

Elektroninis.lt parašas

Prisijunkite prie el. bankininkystės sistemų, el. valdžios paslaugų portalų ar kitų interneto informacinių sistemų. Pasirašius dokumentą elektroninis.lt parašu ir perdavus jį el. būdu, nereikės su spausdintais dokumentais vaikščioti po įstaigas. M.PARAŠU patvirtintos skaitmeninės sutartys galioja taip pat, kaip spausdintos ir pasirašytos ranka.

El. valdžios paslaugos

Elektroninių valdžios vartų portale, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, galima rasti informaciją ir nuorodas į visas svarbiausias Lietuvoje teikiamas viešąsias ir administracines el. paslaugas.