Sėkmės istorija

Kelią į atsakingas pareigas Agnei atvėrė drąsa:
į vadovės poziciją pasiprašė pati, rezultatai - stebina

Iš gyvenimo Agnė Anapkienė ima viską, tad nusprendusi, kad nori tapti vadove, ji pasiūlymo tyliai nelaukė – susidomėjimą šia pozicija savo vadovams išreiškė pati. Šiuo metu ji jau dvejus metus sėkmingai dirba vadove ir vadovauja dešimties žmonių komandai. Raktai į sėkmę, kaip įvardija pati Agnė, yra žmogiškumas, drąsa, ir veržlumas, vedantis gerų rezultatų link.

 

Savo karjerą „Tele2“ nuo pardavimų administratorės pradėjusi moteris niekada į darbą nežiūrėjo atsainiai. Priešingai – Agnė sako, kad tik nuosekliu darbu ir ryžtu imtis įvairiausių iššūkių pasiekė tai, kuo gali džiaugtis dabar.

„Pradėjus dirbti pardavimų administratore turėjau galimybę save išbandyti ir pardavimų srityje, taip pat pasitaikė galimybė prisiliesti prie naujų įmonių pritraukimo. Visgi, tuo metu nežinojau, ką tiksliai noriu veikti ir nusprendusi savęs paieškoti išėjau kūrybinių atostogų. „Tele2“ man ir tuomet patiko, tiesiog nusprendžiau, kad turiu skirti laiko sau ir pagalvoti, ką noriu daryti ateityje. Visgi, su tuometine savo vadove buvome sutarusios, kad durys šioje įmonėje man liks atviros, jeigu nuspręsiu grįžti“, – sako A. Anapkienė.

Per pusę metų trukusias kūrybines atostogas Agnė save išbandė keliose srityse, netgi pradėjo dirbti laisvai samdomą darbą. Visgi, moteris nusprendė – save mato būtent „Tele2“.

„Tele2“ mane sužavėjo daug kuo: stipria komanda – mus visus vienija vertybinis panašumas, taip pat ir bene geriausiais rinkoje atlyginimais, galimybe save išbandyti skirtingose srityse. Drąsiai sakau, kad „Tele2“ visomis prasmėmis yra dosnus darbdavys“, – teigia A. Anapkienė.

Į aukštesnę poziciją pasisiūlė pati

Po pertraukos Agnė įsidarbino į privačių klientų sektoriaus pardavimų komandą ir pardavimų vadybininke dirbo apie trejus metus. O šiuo metu jau beveik dvejus metus vadovauja dešimties žmonių komandai salone, kuriame iki tol pati ir dirbo.

„Į šią poziciją pasisiūliau pati, nors tuo metu neturėjau jokios vadovavimo patirties. Tokiam žingsniui mane įkvėpė mano vadovė. Ji buvo žmogus, kuris palaikė mano norą ir paskatino bandyti. Būtent ji iki šiol man yra didžiausias pavyzdys ir žmogus, iš kurio aš daugiausiai mokausi“, – prisipažįsta A. Anapkienė.

Kalbėdama apie didžiausius darbinius iššūkius, Agnė pirmiausia įvardijo savo karjeros pokyčius. Ji prisipažįsta – nors į darbo vietą pasiūlė pati, naujos atsakomybės jai kėlė ir šiek tiek nerimo.

 

„Žinojau, kaip man sekasi, kaip pardavimų vadybininkei, bet nežinojau, kaip seksis, kaip vadovei. Visgi, turėjau viziją. Taip pat ir didžiulį palaikymą iš vadovės bei šeimos. Kadangi esu užsispyrusi – nusprendžiau kandidatuoti į salono vadovės vietą. Supratau, kad nepabandžiusi vėliau gailėsiuosi. Juk visko galima išmokti. O būti geresniais ir profesionalesniais – kiekvienas mokomės kasdien“, – sako Agnė.

Pasak jos, per visus 8-erius darbo „Tele2“ metus teko išgliaudyti pačių įvairiausių galvosūkių, tačiau didžiausias buvo žmonės.

„Salone dirbau vadybininke ir vieną dieną tapau tų pačių žmonių vadove. Su kai kuriais iš jų reikėjo iš naujo rasti bendrą kalbą, išsikelti naujus tikslus. Tačiau galų gale kartu radome būdų, kaip pasiekti geresnių rezultatų“, – pasakoja A. Anapkienė.

Savo komandą stengiasi palaikyti visapusiškai

Agnė – perfekcionistė, todėl savo karjeros pokyčių sėkme nevadina. Ji sako, kad visko įmanoma pasiekti sąžiningo darbo dėka.

Tipiška A. Anapkienės darbo diena – dinamiška. Agnė dirba neskaičiuodama darbo valandų, tačiau tai jai labai patinka. Pasakodama apie darbą su komanda Agnė pabrėžia, kad visuomet stengiasi būti kuo arčiau savo kolegų: jiems padėti, palaikyti, kartais ir paguosti.

„Man labai nepatinka standartiniai apibrėžimai, koks turi būti lyderis. Viskas prasideda nuo požiūrio. Pagrindinis dalykas, kuris man padeda išlikti geriausia ir ugdyti komandą yra atvirumas, gebėjimas prieiti žmonių, rasti bendrą kalbą, motyvuoti, išgirsti, neatsiriboti, nerodyti autoriteto tada, kai jo nereikia. Žinau, kuo gyvena mano komanda ir matau, kad su manimi dirbantys žmonės tai labai vertina. Mes esame kaip vienas kumštis, o dirbdami išvien – rodome ir puikius darbo rezultatus“, – pabrėžia A. Anapkienė.