„Tele2“ po oficialiai pasibaigusio 5G dažnių aukciono: ši technologija pirmiausia pasieks klientus didmiesčiuose

 2022-08-19 

„Tele2“ po oficialiai pasibaigusio 5G dažnių aukciono: ši technologija pirmiausia pasieks klientus didmiesčiuose

Šiandien paskelbti oficialūs Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) organizuoto 3400-3700 MHz spektro dažnių aukciono rezultatai. „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims Petras Masiulis teigia, kad įmonė yra pasirengusi pradėti komercinę 5G plėtrą. Mobiliojo ryšio operatorius 100 MHz radijo dažnių bloką įsigijo už 3 mln. eurų. 

„Esame baigę visus pasiruošimo darbus. Pirmosios 5G stotys „Tele2“ tinkle pradės veikti iškart, kai tik gausime RRT leidimą naudoti dažnius. Pirmiausia 5G ryšį išbandyti galės didmiesčių gyventojai, o mes ir toliau sieksime klientams pasiūlyti geriausią kokybės ir kainos santykį“, – sako P. Masiulis. 

Prieš porą savaičių preliminarius aukciono rezultatus skelbusi RRT šiandien oficialiai patvirtino sprendimą dėl laimėtojų. Birželio 12 d. prasidėjusiame RRT organizuotame 3400-3700 MHz dažnių aukcione buvo varžomasi dėl trijų 100 MHz pločio radijo dažnių blokų. 

„Tele2“ aukciono būdu įsigijo pirmąjį 100 MHz radijo dažnių bloką, kuris turi geresnes reguliavimo sąlygas su kaimyninėmis valstybėmis. Tai reiškia, kad operatorius galės užtikrinti kokybišką ryšį prie sienos su Rusija ir Baltarusija. Operatoriaus licencija galios iki 2042 m. 

„Tele2“ įsigytas blokas žemesniame radijo dažnių spektre pagal radijo bangų sklidimo sąlygas taip pat suteiks platesnį 5G padengimą, lyginant su kitų operatorių įsigytais blokais. Tai reiškia, kad „Tele2" turimo dažnių bloko bangos sklis plačiau. 3400-3700 MHz dažnių blokas ir jo spektrų paskirstymas yra skirtas užtikrinti vartotojams didelį interneto greitį bei 5G ryšį tankiai apgyvendintose vietovėse. 

Remiantis Lietuvos Respublikos Ryšių Reguliavimo tarnybos (RRT) paskelbtu judriojo ryšio tinklų tikėtinų aprėpties zonų žemėlapiu, „Tele2“ pirmauja 4G vidutinio rėžio aprėptyje, o kituose rėžiuose nenusileidžia kitiems judriojo ryšio tiekėjams. RRT ataskaitos duomenimis, „Tele2“ pirmąjį 2022 m. ketvirtį turėjo daugiausia aktyvių SIM kortelių, kurios sudarė net 46,3 proc. mobiliojo ryšio rinkos. 

RRT ataskaitos duomenys taip pat rodo, kad „Tele2“ klientai naršo daugiausiai. Operatoriaus tinkle pirmąjį šių metų ketvirtį buvo persiųsta net 95,5 tūkst. TB mobiliųjų duomenų. Lyginant su tokiu pačiu laikotarpiu pernai, „Tele2“ tinkle išnaudotų mobiliųjų duomenų kiekis išaugo 21,6 proc. 

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ visose Baltijos šalyse 5G tinklo įrangą diegs kartu su „Nokia“. Ši technologijų bendrovė pasirinkta radijo prieigos taško (angl. Radio Access Network, RAN) ir centrinės (angl. Core) 5G tinklo dalies diegimui. Šių darbų metu bus atnaujintas ir 4G tinklas – tai padės užtikrinti didesnį greitį ir talpą bei pagerins ryšio padengimą Baltijos šalyse.  

Dar laukiama 700 MHz dažnių aukciono pabaigos – šie dažniai skirti užtikrinti platų 5G ryšio padengimą šalies teritorijoje.