Keliaudami po Europos Sąjungos šalis, lietuviai šią vasarą atrado naujas kryptis ir savo poilsiui rinkosi ne tik šiltuosius kraštus. Tai atskleidė jų užsienyje išnaršytų duomenų kiekis, kuris, kaip rodo technologijų lyderės „Tele2“ statistika, vis dar augo kartais.

„Džiaugiamės, kad mūsų klientai kiekvienais metais keliaudami naršyti gali vis pigiau. Poilsiaujantys vartotojai nenori savęs varžyti – tai įrodo augantis suvartotų duomenų kiekis“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

„Tele2“ statistika rodo, kad šią vasarą ES ir EEE šalyse keliavę lietuviai naršė net 3,5 karto daugiau nei praėjusią. Sunaudotų duomenų kiekis padidėjo nuo 99,8 tūkst. GB iki 351,3 tūkst. GB.

Didžiausias naršymo augimas pastebėtas viso pasaulio turistų dažniausiai lankomoje Prancūzijoje. Joje vasaroję lietuviai sunaudojo net 7 kartus daugiau duomenų nei tuo pat metu praėjusiais metais.

 

Vidutinis birželio–rugpjūčio mėnesiais išnaršytų duomenų kiekis išaugo ir kitose Viduržemio regiono šalyse: Italijoje bei Ispanijoje šią vasarą buvo sunaudota 2 kartus, o Graikijoje – net 4 kartus daugiau duomenų nei praėjusią.

 

Tačiau lietuviai keliavo ne tik į pietinę Europos dalį. Itin didelis suvartotų duomenų šuolis užfiksuotas Islandijoje – čia naršyta buvo net 6 kartus daugiau nei praėjusių metų vasarą.

 

Daugiau naršyta buvo ir tose šalyse, į kurias lietuviai dažnai išvyksta studijuoti ar gyventi. Švedijoješią vasarą buvo sunaudota 3 kartus, o Norvegijoje ir Didžiojoje Britanijoje – 4 kartus daugiau interneto duomenų nei tuo pat metu 2017-aisiais.

Duomenų naudojimo augimas pastebėtas ir tarp keliavusių kaimyninėse šalyse: Latvijoje išnaršyta 3 kartus, o Lenkijoje – beveik 4 kartus, o Estijoje – net 6,6 karto daugiau duomenų.

Jau keletą metų iš eilės, nepaisant sezoniškumo, daugiausiai duomenų keliaujantys lietuviai išnaršo Vokietijoje. Vasarą naršymas šioje šalyje tik dar labiau suintensyvėjo – skaičiuojama, kad čia buvo sunaudota 3 kartus daugiau duomenų nei šiltuoju sezonu 2017-aisias.

Keliaujantieji po ES ir EEE šalis taip pat daugiau ir skambino. Pavyzdžiui, šią vasarą lietuviai telefonu kalbėjo 60 mln. minučių, o tuo pačiu metu pernai  – tik kiek daugiau nei 44 mln. minučių.

Šią vasarą keliavę lietuviai pastebimai daugiau ir susirašinėjo – SMS žinučių skaičius palyginus tą patį 2018 m. ir 2017 m. laikotarpį augo daugiau nei 3 proc. – nuo 11,6 iki 12 mln.

Duomenys „Tele2“ klientams atpigo iki 20 kartų po to, kai 2017 m. birželio 15 d. visoje Europoje įsigaliojo ES reglamentas (angl. Roam like At Home). Paslaugos atpigo ir dar po metų, kai operatorius kelis kartus sumažino skambučiams bei naudojamiems duomenims užsienyje taikomų priemokų dydį.