Pasiūlymai

Startavo

TELE2 tinkle jungiame 5G ryšį! Pradedame intensyvią naujos kartos tinklo plėtrą. Pirmieji 5G ryšio privalumus pajus sostinės gyventojai, tačiau dar šiais metais šis ryšys turėtų pradėti veikti ir kituose didžiuosiuose miestuose.

5G planai

Dėl didesnio greičio, mažos delsos ir itin didelio pralaidumo 5G ryšys leis prie mobiliojo ryšio tinklų prijungti 10 ir daugiau vartotojų ir net iki 50 įrenginių.

Išbandykite nemokamai

500 GB 

Laisvas internetas 5G

15,90 €/mėn. 

29 €/mėn.

Išbandykite nemokamai

Neriboti GB 

Laisvas internetas 5G

20,90 €/mėn. 

34 €/mėn.

Plano užsakymo sąlygos
Nemokamas išbandymas
5G telefone

Viskas apie 5G ryšį

5G – tai dar didesniu greičiu ir pralaidumu pasižyminti duomenų perdavimo technologija.
Jos naudą pajaus tiek įprasti vartotojai, tiek verslo sektorius. 

Norite sužinoti daugiau apie šią technologiją? Visa naudinga informacija žemiau.

Kokią naudą suteikia 5G?

Pagrindinė nauda – interneto sparta. Pavyzdžiui, žaidimų mėgėjai galės naudotis iki 10 kartų didesniu greičiu, todėl vaizdo skambučių ir žaidimų kokybė bus daug geresnė. 5G ryšys taip pat bus saugesnė alternatyva nei viešasis „Wi-Fi“ tinklas. 

Dėl didelės spartos, mažos delsos ir didžiulio tinklo pralaidumo, 5G ryšys gali tapti tuo tašku, nuo kurio atsispirs tokios technologijos, kaip siuntų pristatymas dronais, eismo valdymas debesijoje ir akimirksniu atliekami tarptautiniai mokėjimai. 

Vartotojai galės naudotis daug spartesniu ir patikimesniu mobiliuoju internetu – didesnis tinklo pajėgumas užtikrins, kad ryšys visuomet būtų sklandus. 

5G taip pat prisidės ir prie tvaresnės ateities kūrimo. Prie interneto prijungti daiktai galės tarpusavyje dalintis visa informacija – tai vartotojams leis pereiti prie išmaniojo energijos vartojimo, grįsto poreikiais realiuoju laiku. 

5G technologija:
trumpa istorija

5G tai jau penktosios kartos belaidžio ryšio technologija. Geriau ją suprasime žinodami, ką į mūsų kasdienybę atnešė pirmosios keturios.

1G, 2G, 3G ir 4G – visos šios technologijos atvedė prie 5G, kuris užtikrins dar daugiau ryšio galimybių. Dabar žmonės pamažu pradeda jausti ir pirmuosius 5G tinklo privalumus.

14

5G ir daiktų internetas

Dėl didelio greičio, mažos delsos ir didžiulio pralaidumo 5G ryšys leis prie mobiliojo ryšio tinklų prijungti dar daugiau technologijų, todėl prognozuojama, kad daiktų internetas taps dar integralesne visų vartotojų gyvenimo dalimi. 

2021 m. duomenimis, bendras prie interneto prijungtų daiktų skaičius buvo apie 13,8 mlrd., o iki 2025 m. šis skaičius turėtų pasiekti apie 31 mlrd. – plačiajuosčio 5G interneto technologija turėtų patenkinti šį itin didelį tinklo pralaidumo poreikį. 

Labiausiai 5G pasitarnaus tiems daiktų interneto sprendimams, kurie duomenis turi perduoti realiuoju laiku, pvz. šviesoforams. Tai prisidės prie išmanaus miesto plėtros.

5G versle

5G – tai daugiau nei spartus internetas išmaniajame telefone. Jis pravers ir pramonėje – nuo autonominių automobilių iki robotų. Ši naujos kartos technologija suteiks galimybių darniai verslo plėtrai. Didžiausio 5G proveržio tikimasi tokiuose sektoriuose, kaip transportas, gamyba, sveikatos apsauga. 

Įdomybės apie 5G

  • 1G duomenų perdavimo greitis siekė vos 2,4 KB/s. Palyginimui, 5G pasiekia 20 GB/s greitį (esant palankioms aplinkybėmis). Tai reiškia, kad 5G bus 8,3 mln. kartų greitesnis, nei pirmtakas 1G. 

  • Tikimasi, kad iki 2025 m. pasaulyje 5G ryšiu naudosis apie 2,7 mlrd. žmonių. 

  • 5G technologija neturi savininko. Daugybė žmonių pasaulyje dirba tam, kad ši technologija taptų mūsų kasdienybės dalimi, tačiau niekas negali pretenduoti į jos nuosavybę. 

  • Šiuo metu Lietuvoje kas dešimtas išmanusis telefonas palaiko 5G ryšį. 

  • 5G delsa yra tokia maža, kad šio ryšio reakcijos laikas yra net 250 kartų greitesnis nei žmogaus akies. 

Norite sužinoti dar daugiau naujienų apie 5G tinklą?

Žiūrėti

DUK

Kas yra 5G technologija?

Kaip veikia 5G?

Ar 5G ryšys veiks 4G telefonuose?

Ar 5G pakeis „Wi-Fi“?

Užsisakykite naujienlaiškį

Palikite savo el. paštą, o mes pažadame dalintis ypatingai vertingais pasiūlymais jūsų verslui. Privatumo politika.