Mobilusis parašas


Mobilusis parašas – elektroninis asmens parašo ir asmens tapatybės dokumento (paso ar ID kortelės) atitikmuo. Naudojantis M.PARAŠU galima prisijungti prie informacinių interneto sistemų, mano.tele2.lt savitarnos svetainės ir pasirašyti elektroninius dokumentus juridinę galią turinčiu parašu.

 

M.PARAŠO pranašumai    

Patogumas. Jungiantis prie el. bankininkystės nebereikalinga slaptažodžių kortelė ar kodų generatorius. Užtenka telefono ekrane įvesti SPIN kodą. Taip pat M.PARAŠU galite pasirašyti juridinę galią turinčius dokumentus internetu. Nereikalinga USB laikmena, užtenka turėti telefoną.

Saugumas. M.PARAŠO SPIN kodą žinote tik Jūs. Jungdamiesi su M.PARAŠU, SPIN vedate telefone, o tai yra daug saugiau negu vesti slaptažodį interneto svetainėje. Pametus telefoną užtenka užblokuoti SIM kortelę.

Mobilumas. M.PARAŠU galite naudotis visur, kur tik yra internetas, jis visada su Jumis – Jūsų mobiliajame telefone.

Daugiau informacijos eparasas.lt.

 

M.PARAŠAS su PILDYK    

PILDYK yra pirmoji išankstinio mokėjimo kortelė Lietuvoje, kurią turėdamas gali užsisakyti mobilųjį parašą. Daugiau informacijos apie M. PARAŠĄ TELE2 išankstinio mokėjimo klientams rasite čia.


Kas gali naudotis M.PARAŠU?

Bet kuris fizinis pilnametis asmuo, turintis Lietuvos Respublikos pilietybę, gali naudotis M.PARAŠU nepriklausomai nuo to, ar TELE2 SIM kortelė yra įmonės, ar kito privataus asmens nuosavybė. M.PARAŠAS gali priklausyti tik fiziniam asmeniui.

SIM kortelei priskiriami du skaitmeniniai sertifikatai – elektroniniai asmens tapatybės liudijimai:

Autentiškumo patvirtinimo sertifikatas – jis naudojamas patvirtinant Jūsų asmens tapatybę jungiantis prie interneto svetainių, tvirtinant operacijas ir pan. Šio sertifikato naudojimo nereglamentuoja jokie teisės aktai, jo naudojimas nesukelia jokių juridinių padarinių.

Pasirašymo sertifikatas – jis naudojamas juridinę galią turintiems dokumentams pasirašyti. Šį sertifikatą galima naudoti pasirašant sandorius, kurių vertė siekia iki 28 962,00 eurų.

Kur įsigyti M.PARAŠĄ ir kiek kainuoja?

M.PARAŠO sutartį pasirašyti galima atvykus į artimiausią TELE2 saloną, „General financing", Sostinės kreditas (Mano unija), Registrų centro, „Danske Bank“ ar Šiaulių banko klientų aptarnavimo padalinį. Pasirašant sutartį, reikia tūrėti pasą arba ID kortelę.

M.PARAŠO kaina – 0,40 Eur/mėn. Šis mokestis įtraukiamas į kliento mėnesio sąskaitą. Užsienyje M.PARAŠO operacijos papildomai apmokestinamos kaip SMS žinutės pagal tarptinklinio ryšio tarifus. Įprastai viena operacija sunaudoja dvi SMS žinutes.

Kaip aktyvinti M.PARAŠĄ?

M.PARAŠAS aktyvinamas keičiant seną kortelę į specialią M.PARAŠO SIM kortelę. Paslauga įjungiama per 15-20 min. nuo naujos kortelės išdavimo.

1. Įjungę telefoną su naująja SIM kortele, gausite SMS žinutę iš numerio 1521, siūlančią aktyvinti M.PARAŠĄ

2. Norėdami aktyvinti M.PARAŠĄ, siųskite SMS žinutę su raktažodžiu SERT tel. 1521.

3. Gausite M.PARAŠO sertifikato aktyvinimo instrukciją NE SMS žinute, bet tiesiai į TELEFONO EKRANĄ. Atsidariusiame lange sutikrinkite, ar teisingai pateikti Jūsų duomenys, juos patvirtinkite ir įveskite SPIN kodą, kurį rasite ant SIM kortelės rėmelio po nutrinamu sluoksniu.

4. Aktyvinę M.PARAŠĄ, gausite patvirtinimo SMS žinutę iš numerio 1521.

5. Saugumui užtikrinti gausite kitą SMS žinutę su siūlymu pasikeisti SPIN kodą.

6. Norėdami pasikeisti SPIN kodą, siųskite SMS žinutę su raktažodžiu SPIN tel. 1521.

7. Atsidariusiame lange įveskite esamą SPIN kodą, po to įveskite naują SPIN kodą.

Pamiršę ar užblokavę SPIN, kreipkitės į Klientų aptarnavimo centrą – užblokuosime senąją SIM kortelę ir išduosime naują su M.PARAŠU

M.PARAŠAS galioja 24 mėnesius. Paslauga pratęsiama sudarant naują sutartį Tele2 salone, kur išduodama nauja SIM kortelė su naujais M.PARAŠO sertifikatais.

Kur galima naudoti TELE2 M.PARAŠĄ?

El. Bankininkystė

TELE2 M.PARAŠU galima pasinaudoti internetu bankuose SWEDBANK, SEB, DNB, DANSKE BANK, NORDEA, CITADELE, Medicinos ir Šiaulių bankuose, Registrų centro padaliniuose. Atliekant bankines operacijas, M.PARAŠAS pakeičia PIN / TAN kodų lentelę ar slaptažodžių generatorių. Prisijungę prie bankų internetu, operacijas patvirtinsite greitai ir paprastai. Be to, interneto banke dirbti Jums bus patogiau, nes nereikės nešiotis papildomų priemonių – tik mobilųjį telefoną.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdymo (SODRA) el. paslaugos

Gyventojų portale, prisijungus prie gyventojo srities, galima pildyti ir pateikti el. prašymus, gauti su apdraustuoju susijusią informaciją, sužinoti prognozuojamą senatvės pensijos dydį ir kita. Draudėjų portale teikiamos paslaugos juridiniams asmenims, jų filialams ir atstovybėms, taip pat fiziniams asmenims.

Registrų centro el. paslaugos

Registrų centro klientų savitarnoje galėsite kontroliuoti informaciją apie asmeniškai ar atstovaujamos įmonės valdomą nekilnojamąjį turtą, sužinoti, kas domėjosi Jūsų turimu turtu, operatyviai gauti Nekilnojamojo turto registro išrašą. Taip pat čia galėsite el. būdu įsteigti įmonę ar organizaciją, tvarkyti, keisti atstovaujamos įmonės duomenis, laikinai įtraukti į registrą (rezervuoti) steigiamo juridinio asmens pavadinimą, atlikti kitus veiksmus neišeidami iš namų ar biuro.

„GoSign“ – tai Registrų centro paslauga, suteikianti galimybę saugiai ir patogiai pasirašyti dokumentus patikimu M.PARAŠU, kviesti pasirašyti kitus asmenis, keistis pasirašytais el. dokumentais tiesiog internetu.

„iPasas.lt“ – universali el. identifikavimo sistema, suteikianti galimybę asmenims saugiai ir patikimai prisijungti prie informacinių sistemų, naudojantis M.PARAŠU ar el. bankininkyste.

Elektroninis.lt parašas

Identifikuoti. Prisijunkite prie el. bankininkystės sistemų, el. valdžios paslaugų portalų ar kitų interneto informacinių sistemų.

Pasirašyti el. dokumentus. Pasirašius dokumentą elektroninis.lt parašu ir perdavus jį el. būdu, nereikės su spausdintais dokumentais vaikščioti po įstaigas. M.PARAŠU patvirtintos skaitmeninės sutartys galioja taip pat, kaip spausdintos ir pasirašytos ranka.

Tvirtinti finansines operacijas. Tvirtindami pavedimus el. bankininkystės sistemose, pasinaudokite elektroninis.lt – tai Jums atstos banko kodų kortelę ar kodų generatorių.

El. valdžios paslaugos

Elektroninių valdžios vartų portale, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, galima rasti informaciją ir nuorodas į visas svarbiausias Lietuvoje teikiamas viešąsias ir administracines el. paslaugas.