„Spotify“ gimtadienis: įdomūs faktai ir gudrybės, kaip šia platforma naudotis išmaniau

 2019-10-07 

„Spotify“ gimtadienis: įdomūs faktai ir gudrybės, kaip šia platforma naudotis išmaniau

Lygiai prieš 11 metų, spalio 7-ąją, pasirodžiusi platforma „Spotify“ padarė didžiulį perversmą muzikos rinkoje – vartotojams suteikė galimybę legaliai klausytis mėgstamos muzikos internete. Šia proga, technologijų ekspertai dalijasi patarimais, kaip šia platforma naudotis dar patogiau.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi patarimais, kaip išmaniau išnaudoti „Spotify“ platformos funkcijas,  o taip pat – įdomiais faktais.

  • 1.     Grojaraščiai: kaip sukurti patinkantį visiems?
  • Ar kada nors teko sukurti grojaraštį vakarėliui? Tai reikalauja nemažai pastangų bei laiko ir visuomet išlieka tikimybė, kad muzikiniu fonu patenkinti bus ne visi draugai. Ypač – jei jų muzikinis skonis yra ne vienodas. Tačiau išeitis yra – platformoje „Spotify“ grojaraštį galima sukurti visiems šventėms dalyviams kartu.

    Kaip išmėginti?

    Pasirinkite susikurtą grojaraštį, spustelėkite dešiniajame ekrano kampe viršuje esančią trijų taškelių ikonėlę, o tada – „Make Collaborative“ (liet. Jungtinis grojaraštis). Jūsų draugai galės ne tik išklausyti šį grojaraštį, bet ir papildyti jį savo mėgstamais kūriniais.

    Ar žinojote?

    Šiuo metu „Spotify“ platformoje yra daugiau nei 3 mlrd. skirtingų grojaraščių ir panašu, kad klausytojams išradingumo galvoti jų pavadinimus tikrai netrūksta. Štai vienas grojaraštis pavadintas „Knitting Party“ (liet. Mezgimo vakarėlis), kitas – „Forever Alone“ (liet. Amžinai vienišas), trečias – „Divorced Eighties Mums“ (liet. Išsiskyrusios aštuoniasdešimtųjų mamos).

    Tik nedaugelis žino, kad visi atlikėjai gauna pranešimą kiekvieną kartą, kai kas nors jų dainą prideda prie savo grojaraščio. Galbūt tokios žvaigždės kaip Ariana Grande, Drake ar Beyonce savo „Spotify“ pranešimų netikrina, tačiau teorinį šansą atkreipti jų dėmesį turi kiekvienas „Spotify“ prenumeratorius.

  • 2.     Priminimai apie koncertus
  • Apie ilgai lauktą koncertą ir vėl sužinojote tik tuomet, kai jis pasibaigė? Įdarbinkite savo „Spotify“ – ši programėlė gali pranešti apie artėjančius mėgstamiausių atlikėjų ar grupių pasirodymus.

    Kaip išmėginti?

    Programėlėje tereikia sekti savo mėgstamiausius atlikėjus, o paieškos skiltyje „Search“ (liet. Ieškoti) pasirinkti „Concerts“ (liet. Koncertai) – čia rasite nuorodas, nukreipiančias tiesiai į būsimų koncertų bilietus parduodančius tinklapius.

    Ar žinojote?

    Kalbant apie mėgstamiausius atlikėjus, visą 2014–2018 metų laikotarpį populiariausiųjų pozicijose „Spotify“  platformoje išsilaikė kanadiečių reperis, dainų autorius bei aktorius Drake ir britų dainininkas, muzikantas bei dainų kūrėjas Ed Sheeran.

    Šiuo metu „Spotify“ platformoje yra 25 dainos, perkopusios milijardo perklausų skaičių, o šio sąrašo viršuje laikosi būtent minėtų atlikėjų hitai. Pirmoje vietoje yra Ed Sheeran daina „Shape Of You“, surinkusi jau beveik 2 mlrd. perklausų, o antroje – Drake kūrinys „One Dance“.

  • 3.     Ne tik muzika
  • Eismo spūstyje arba kelionėje ir vėl klausotės tos pačios dainos? Nuobodulį išvaikyti padės... knyga arba užsienio kalbos pamoka.

    Kaip išmėginti?

    „Spotify“ paieškos laukelyje „Search“ (liet. Ieškoti) įrašykite žodį „Audiobooks“ (liet. Audioknygos) arba norimos išmokti kalbos pavadinimą. Beliks tik pasirinkti arba iš gausybės knygų, arba iš įvairių pamokų sąrašo.

    Ar žinojote?

    Muzikos platformos biblioteka kasdien vis auga – šiuo metu joje yra patalpinta daugiau nei 50 mln. įvairaus turinio vienetų. Beje, čia laikomasi griežtos taisyklės, kad kūrinius įkelti gali tik patys autoriai arba savininkai, taip siekiant išvengti bet kokių vagysčių.

    „Spotify“ vertinamas ir dėl savo personalizuoto turinio klausytojams – platformos algoritmai „prisimena“, ką jūs klausote ir pateikia jums rekomenduojamus kūrinius, grojaraščius ar atlikėjus. Taip ši muzikinė platforma  tampa naudinga ne tik dėl galimybės laisvai klausytis savo pamėgtos muzikos, bet ir norint atrasti naujų, negirdėtų grupių ar dainininkų.