Nepaisant pandemijos sukeltų trikdžių, telefonų rinkai šie metai buvo išties neeiliniai. 2020-aisiais pristatyti modeliai pateikė naujovių: įdiegtas 5G ryšio standartas, susiformavo nauja telefonų klasė ir į naują kokybinį lygį pakilo vidutinės bei biudžetinės klasės išmanieji.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi geriausių 2020-ųjų metų telefonų apžvalga.

Geriausi 2020 m. „Android“ telefonai

„Android“ pasaulyje 2020-aisiais išryškėjo dvi tendencijos: pasiruošimas 5G erai ir perėjimas prie vaizdui ryškumo suteikiančio 120 Hz ekranų atsinaujinimo dažnio. Šiuos du elementus turi visi pastarųjų metų geriausi flagmanai.

Metus tradiciškai pradėjo „Samsung“ su „Galaxy S20“ linija. Šį kartą gamintojas pristatė tris modelius: „S20“, „S20 Plus“ ir „S20 Ultra“, palaikančius 5G ir turinčius ryškiuosius 120 Hz ekranus. Skiriasi jų įstrižainės dydis (atitinkamai 6.2, 6.7 ir 6.9 coliai) ir vidinė bei RAM atmintis.

Paskui „Samsung“ žengė ir pastaraisiais metais sparčiai augantis gamintojas „OnePlus“. Jo pažiba – „OnePlus 8 Pro“ irgi turi 120 Hz ekraną, „Snapdragon 865“ procesorių ir palaiko 5G. Kitas šio modelio išskirtinumas – 30 W kroviklis, bateriją iki 50 proc. įkraunantis per 20 minučių.

Istoriniai ir rekordiniai „iPhone“ metai

Šiemet „iPhone“ testavo savo gerbėjų kantrybę. Nors nauji modeliai tradiciškai būdavo pristatomi rugsėjį, bet dėl pandemijos sutrikus logistinėms grandinėms renginys buvo atidėtas visu mėnesiu. Vis dėlto, laukti tikrai buvo ko.

Pirmą kartą istorijoje „Apple“ pristatė net keturis modelius. Daugiausiai dėmesio, savaime suprantama, sulaukė išskirtinio dizaino įprasti 6.1 colio įstrižainės „iPhone 12“ ir „iPhone 12 Pro“. 

„iPhone“ flagmanai pristatyti su vaizdo ryškumą užtikrinančiu „OLED“ ekranu, vienu galingiausiu rinkoje „A14 Bionic“ procesoriumi ir 5G ryšio palaikymo galimybe.

Šalia jų atsirado ir dar dvi intriguojančios variacijos. 5.4 colių įstrižainės „iPhone 12 Mini“ sukurtas vartotojams, kurie jaučia nostalgiją kompaktiškesnių telefonų erai. Jo priešingybė – 6.7 colių įstrižainės „iPhone 12 Pro Max“, dar žinomas kaip didžiausias visų laikų „Apple“ telefonas.

Visi modeliai išsiskiria ir „MagSafe“ technologija – jų viduje įtaisytas magnetas, kuris patogiai pritvirtina belaidį kroviklį ar vieną iš daugelio aksesuarų. Beje, „Apple“ žengė ir dar vieną drąsų žingsnį – „iPhone 12“ pirmą kartą parduodami be įkroviklio.

Sėkmingiausi racionaliai įkainoti 2020 m. flagmanai

2020-ieji ypatingi ir tuo, kad per juos iš esmės susiformavo nauja telefonų klasė, kuri atsiduria kažkur tarp flagmanų ir vidutinės. Šiame kainos segmente telefonų buvo siūloma ir anksčiau, bet šiemet gamintojai pirmą kartą jį pakėlė į naują kokybinį lygį. 

Šiam segmentui kuriamų telefonų savybės beveik niekuo nenusileidžia flagmanams, tačiau yra gerokai pigesni. Čia visų pirma reikia paminėti „Samsung Galaxy S20FE“, savo vyresniems broliams nusileidžiantį tik kiek paprastesne kamerų sistema. 

„OnePlus 8T“ taip pat gali beveik viską, ką ir „OnePlus 8 Pro“, jis taip pat gali pasigirti ir išskirtine savybe – 65 W krovimu – bateriją pamaitinantį vos per 39 minutes. 

Paskutinis, bet ne prasčiausias ir, galbūt, per mažai dėmesio sulaukiantis – „Xiaomi Mi 10T Pro“. Šis telefonas turi ne tik galingiausią procesorių rinkoje ar puikų 120 Hz ekraną, bet ir itin talpią 5000 mAh bateriją bei net 108 MP kamerą.

Geriausi 2020 m. vidutinės klasės telefonai

2020-aisiais proveržis įvyko ir vidutinėje telefonų klasėje. Laikui bėgant nusistovėtojo kokybės standartas ir dabar visame pasaulyje daugiausiai parduodama būtent šios klasės modelių.

Pavyzdžiui, „Apple“, beveik prieš metus pristatė „iPhone SE“. Kuriant jį pasirinktas daugiausiai vartotojų simpatijų sulaukęs modelio dizainas, o jo viduje sukasi „iPhone11“ modeliuose naudojamas, pažangus ir galingas „A13“ procesorius, užtikrinsiantis telefono ilgaamžiškumą. 

Tikrą bombą šiame segmente praėjusiais metais susprogdino ir „OnePlus“. Modelis „OnePlus Nord“ pristatytas su 90 Hz ekranu, 5G galimybe bei „Snapdragon 765G“ procesoriumi.

Plačiausią pasirinkimą šiame segmente turi „Samsung“. Vartotojai gali rinktis iš „Samsung Galaxy“ modelių „A71“, „A51“, „A4“. 

Geriausi 2020 m. biudžetinės klasės telefonai 

Retai galvojame, kad biudžetinės klasės telefonai nusipelnė mūsų dėmesio. Tačiau be reikalo. Gamintojai šiam segmentui skiria vis daugiau dėmesio. Dažniausiai šiuos telefonus tėvai renkasi savo atžaloms ar vyresnio amžiaus tėvams, kuriems nereikia daugybės išmaniųjų funkcijų.

Visų pirma, čia paminėjimo vertas „OnePlus“. Metų pabaigoje prekyboje pasirodė „OnePlus Nord N100“. Labai racionaliai įkainotas telefonas išsiskiria savo netikėtai detaliu ir ryškiu 6.52 colių įstrižainės ekranu, talpia 5000 mAh baterija ir greituoju 18 W įkrovimu.

Ką pasiūlyti čia turi ir „Samsung“. „Galaxy A21s“ modelis pasižymi kokybišku ekranu, labai talpia 5000 mAh baterija, taip pat netikėtai gera kameros sistema. 

Biudžetinio telefono ieškantys vartotojai gali išbandyti Lietuvoje kurtą, paprastu valdymu pasižymintį telefoną „Fonos O3“.