„Tele2“ grupė Švedijoje perka tarptautinės komunikacijos paslaugų verslui įmonių grupės bendrovę „TDC Sweden“. Įsigijimas sustiprins „Tele2“ pozicijas strategiškai svarbioje paslaugų verslui (B2B) srityje.

Sandorio vertė su skolomis ir be grynųjų pinigų (Enterprise value) yra 2,9 mlrd. Švedijos kronų (SEK). Šios dienos kursu tai atitinka 310,6 mln. EUR.

TDC Švedijoje yra labai sėkmingas paslaugų verslui tiekėjas. Bendrovės klientai yra tiek viešojo sektoriaus organizacijos, tiek svarbiausios verslo bendrovės. TDC klientams tiekia visas reikalingas ryšio paslaugas ir sėkmingai auga.

2015 m. TDC pardavimai Švedijoje siekė 3,4 mlrd. SEK (364 mln. EUR), o pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) – 0,4 mlrd. SEK (42,8 mln. EUR). Metų pabaigoje bendrovėje buvo 809 darbuotojai. Tarptautinė grupė TDC taip pat dirba Danijoje ir Norvegijoje.

Įsigijimas leis „Tele2“ išplėsti paslaugų pasiūlą Švedijos verslo klientams, o „Tele2“ geriau pasinaudos rinkos augimo tendencijomis duomenų perdavimo, nuotolinių paslaugų ir debesų kompiuterijos srityse.

„TDC bendrovės įsigijimas atitinka mūsų strategiją siūlyti geriausias paslaugas tiek gyventojams, tiek verslo klientams. Sandoris mums yra išskirtinė galimybė išplėsti „Tele2“ veiklos mastą ir pasiūlyti papildomų galimybių verslui. Visame pasaulyje didiesiems verslo klientams reikia vis daugiau ryšio paslaugų, dabar galėsime geriau patenkinti klientų poreikius. Dėl verslų sujungimo sinergijos plėtra bus naudinga ir „Tele2“ akcininkams“, – sakė Allison Kirkby, „Tele2“ prezidentė ir vykdomoji direktorė.

„Tiek TDC, tiek „Tele2“ Švedijoje yra stiprūs B2B rinkos dalyviai, o susijungimas leis pasiekti dar daugiau. „Tele2“ tradiciškai stipresni mobiliojo ryšio srityje, o TDC toliau pažengė tokiose srityse kaip tinklo paslaugos, ryšio paslaugų integracija ir įrangos tiekimas. Šios veiklos papildo vieną kitą, ir bendras darbas bus naudingas klientams“, – teigė Samuel Skott, „Tele2“ grupės vykdomasis viceprezidentas ir „Tele2“ vadovas Švedijoje.

Vykdant įsigijimą „Tele2“ pasiūlė išleisti papildomą 3 mlrd. SEK (321,2 mln. EUR) vertės akcijų emisiją, pirmiausia skirtą esamiems akcininkams. Ją turės patvirtinti neeilinis akcininkų susirinkimas. Papildomų akcijų išleidimas nėra būtinas TDC bendrovės įsigijimui, „Tele2“ turi tam reikalingo nuosavo kapitalo ir kredito linijų. Papildoma emisija padės užtikrinti įmonių grupės finansinį stabilumą ateityje, jos išleidimą palaiko didžiausias „Tele2“ akcininkas „Kinnevik“. Planuojama akcijų išleidimą užbaigti ketvirtąjį šių metų ketvirtį.

Skaičiuojama, kad užbaigus įsigijimą veiklos sąnaudų ir kapitalinių investicijų sinergija leis sutaupyti apie 300 mln. SEK (32,1 mln. EUR) per metus. Be to, tikimasi 200 mln. SEK (21,4 mln EUR) vienkartinio kapitalinių investicijų sutaupymo. Taip pat laukiama teigiamos įtakos ir iš kryžminių pardavimų klientams. Preliminariais vertinimais, integracijos kaštai, reikalingi pasiekti verslų sinergiją, gali siekti apie 750 mln. SEK (80,2 mln. EUR).

Sandoris bus užbaigtas gavus rinkos reguliuotojų leidimą. Planuojama, kad tai įvyks iki metų pabaigos.

Lietuvoje paslaugos verslo klientams yra viena labiausiai augančių „Tele2“ verslo sričių. Pirmąjį šių metų ketvirtį operatoriaus verslo klientų skaičius pasiekė 154,9 tūkst. ir buvo 11,1 proc. didesnis nei tuo pat metu pernai.