Europos Komisijai nuo balandžio 30 d. nustačius naujas maksimaliais ryšio paslaugų užsienyje kainas, mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ mobiliojo interneto užsienyje įkainius sumažino dar labiau. Užsisakius specialius mobiliojo interneto paketus, naršymas kainuos beveik 2,5 karto mažiau, nei Europos Komisijos nustatyta maksimali riba.

Europos Komisijos sprendimu nuo balandžio 30 d. tarptinklinio ryšio (roaming) priemoka už megabaitą duomenų Europos Sąjungoje (ES) ir Norvegijoje, Islandijoje bei Lichtenšteine bei kitose Europos Ekonominės Erdvės (EEE) šalyse šių valstybių vartotojams negali viršyti 5 euro centų be PVM.

Tuo tarpu „Tele2“ vartotojai internetu visose ES ir EEE šalyse galės naudotis užsisakę duomenų paketus, su kuriais priemoka už sunaudotą megabaitą bus daugiau nei dvigubai mažesnė – 2,0666 euro cento be PVM arba 2,5 euro cento su PVM.

Sutaupyti leidžiančius Europos interneto paketus galima rinktis pagal reikiamą duomenų kiekį. Parai jau galima užsisakyti 100 MB už 2,5 euro arba 200 MB už 5 eurus. Trims paroms – 400 MB už 10 eurų arba 900 MB už 22,5 euro. Neužsakant duomenų paketo, naršymas Europos Sąjungoje ir EEE šalyse kainuos 6,05 euro cento su PVM.

„Internetas kelionėse labai praverčia ir tampa būtinybe, o „Tele2“ klientai galės daug sutaupyti pasinaudoję nauja kainodara. Siūlydami naują interneto užsienyje kainodarą, siekėme klientams užtikrinti tiek pasirinkimo laisvę, tiek mažas kainas. Klientai patys galės pasirinkti, ar nori užsienyje naudotis internetu, ir kuriose šalyse jiems jo reikia“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Iš anksto rūpintis interneto paslaugų užsienyje užsakymu nereikės – apie kainas ir galimybę užsisakyti internetą vartotojai bus informuojami SMS žinutę kiekvieną kartą kirtus Europos Sąjungos ar EEE valstybės sieną.

Europos Komisijos sprendimu nuo balandžio 30 d. keliaujantiems į ES šalis, Norvegiją, Islandiją bei Lichtenšteiną pigs ne tik mobilusis internetas, bet ir kitos ryšio paslaugos. Tarptinklinio ryšio priemoka už pokalbių minutę „Tele2“ klientams bus 0,0605 euro su PVM, išsiųstos SMS žinutės – 2,42 euro cento su PVM.

Jei Lietuvoje vartotojas naudojasi neribotų pokalbių ir SMS planu, kaip dabar daro didelė dalis klientų, paslaugos kainuos tiktai tarptinklinio ryšio priemoką. Jei naudojantis paslaugomis būtų mokama už kiekvieną minutę ir žinutę, priemoka būtų pridedama prie jų kainos.

Įeinantis atsilieptas pokalbis visais atvejais kainuos 1,694 euro cento už minutę su PVM, nes Lietuvoje „Tele2“ tokio mokesčio netaiko.

Toks kainų mažėjimas – dar ne pabaiga. Dabartinis kainų kritimas yra paskutinis pereinamasis etapas, vedantis link galutinio Europos Komisijos sprendimo įgyvendinimo – visiško tarptinklinių mokesčių panaikinimo ES, kuris suplanuotas nuo 2017 m. birželio. Europos Komisija tarptinklinio ryšio paslaugų tarifus pradėjo mažinti nuo 2007 metų.

Daugiau informacijos:

Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius

mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com