Palyginti su ankstesniu mėnesiu, Lietuvos mobiliojo ryšio vartotojai gegužę internetu Europoje naudojasi dvigubai aktyviau, rodo mobiliojo ryšio lyderės „Tele2“ statistika. Tai lėmė kelis kartus sumažėjusios kainos.

Per pirmas dvi gegužės savaites „Tele2“ klientai keliaudami Europoje užsakė dvigubai daugiau duomenų paketų, nei prieš mėnesį.

Daugiau nei dvigubai išaugo ir vidutinis internetu Europoje pasinaudojusiam klientui tekęs duomenų paketas – nuo 65 iki 145 MB.

Mažos mobiliojo ryšio užsienyje kainos įsigaliojo Europos Komisijai nuo balandžio 30 d. nustačius naujas maksimalias ryšio paslaugų užsienyje kainas, ir „Tele2“ dar labiau sumažinus interneto įkainius.

„Kainų sumažėjimas visada paskatina žmones aktyviau naudotis paslaugomis. Iš to laimi visi, todėl kainas mažinome dar labiau, nei nurodė teisės aktai“, – sakė Mindaugas Savickas, „Tele2“ marketingo direktorius.

Pasak jo, lietuvių naudojimasis internetu keliaujant dar atsilieka nuo naršymo namuose – Lietuvoje kiekvienam „Tele2“ 4G mobiliojo interneto vartotojui jau dabar tenka 2,6 GB duomenų per mėnesį. Vis dėlto, pažanga yra didžiulė ir žmonių ryšio išlaidos keliaujant labai sumažėjo, o telefonu užsienyje naudojamasi beveik taip pat laisvai kaip namie.

Priemoka už megabaitą duomenų Europos Sąjungoje (ES) ir Norvegijoje, Islandijoje bei Lichtenšteine bei kitose Europos Ekonominės Erdvės (EEE) šalyse šių valstybių vartotojams dabar negali viršyti 5 euro centų be PVM. „Tele2“ klientams, užsisakiusiems Europos duomenų paketus, pasiūlė dar daugiau nei dvigubai mažesnę kainą – 2,5 euro cento su PVM.

Pasak M. Savicko, naudojimasis internetu augs toliau, ypač įsibėgėjus atostogų sezonui. „Po metų kainų skirtumo apskritai nebeliks, ir visoje Europoje bus galima mobiliuoju ryšiu ir internetu naudotis mokant tiek pat, kiek namie. Tai bus ypač palanku Lietuvos vartotojams, mokantiems už ryšį mažiausiai visoje ES“, – teikė „Tele2“ atstovas.

Sutaupyti leidžiančius Europos interneto paketus galima rinktis pagal reikiamą duomenų kiekį. Parai jau galima užsisakyti 100 MB už 2,5 euro arba 200 MB už 5 eurus. Trims paroms – 400 MB už 10 eurų arba 900 MB už 22,5 euro. Neužsakant duomenų paketo, naršymas Europos Sąjungoje ir EEE šalyse kainuos 6,05 euro cento su PVM už megabaitą.

Keliaujant nereikia jų užsakymu rūpintis iš anksto – apie kainas ir galimybę užsisakyti internetą vartotojai informuojami SMS žinutę kiekvieną kartą kirtus ES ar EEE valstybės sieną.

Daugiau informacijos:

Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius

mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com