Mobiliojo ryšio lyderės „Tele2“ pajamos pirmąjį šių metų ketvirtį augo daugiausiai per pastaruosius 5 metus – 15,6 proc., ir pasiekė 41,4 mln. eurų. Rekordinį augimą lėmė mobilusis internetas – paslaugų kainos mažėjo, bet vartotojai naršė daugiau, pirko geresnius telefonus ir užsakinėjo papildomas paslaugas.

 Bendrovės EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją) marža buvo 37,1 proc. Tai sudarė 15,2 mln. eurų, 14,1 proc. daugiau nei prieš metus.

 „Pasiteisina mūsų nekintama strategija duoti klientams tai, ko jiems reikia. Dabar tai yra greitas 4G internetas. Jis turi būti kokybiškas, veikti visur ir, žinoma, kainos turi būti palankios vartotojams. Klientai džiaugiasi geromis paslaugomis, o mes – sėkmingu ketvirčiu“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

 „Tele2“ klientai per pirmąjį ketvirtį sunaudojo 3629 terabaitus duomenų – dvigubai daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Naudojimasis mobiliuoju ryšiu taip pat augo. Per ketvirtį prakalbėta 1030,7 mln. minučių – 5,8 proc. daugiau nei prieš metus.

 Su interneto populiarėjimu glaudžiai susijusi augusi išmaniųjų telefonų paklausa. Greitesnis internetas leidžia efektyviau pasinaudoti išmaniųjų galimybėmis, todėl daugiau klientų rinkosi geresnius, premium klasės, telefonus. „Tele2“ praėjusį ketvirtį tapo sertifikuotu „Apple“ telefonų platintoju Lietuvoje ir pirmi Europoje atvežė klientams naujausius „Samsung S7 Edge“. Per ketvirtį net 80 proc. visų operatoriaus parduotų telefonų yra skirti 4G ryšiui.

 Dabar kas ketvirtas „Tele2“ klientų naudojamas telefonas veikia 4G tinkle. Dar prieš metus tokių telefonų buvo tik vienas iš dešimties. Naujos technologijos užtikrina ne tik greitesnį internetą, bet ir aukštesnę paslaugų kokybę. Augęs 4G ryšio telefonų kiekis tinkle lėmė, kad jau 45 proc. viso mobiliojo interneto srauto tenka 4G tinklui.

 Kad tinklas patenkins išaugusius vartotojų poreikius, „Tele2“ užtikrina tęsdama jo plėtrą. 4G ryšys jau prieinamas 96 proc. šalies gyventojų. Juo galima naudotis 96 Lietuvos miestuose, ir plėtra jau pasiekė mažiausius miestus, kurie turi iki 1000 gyventojų.

 Taip pat plečiamas ir dar greitesnis 4G+ tinklas – juo gali naudotis 40 proc. gyventojų. Per ketvirtį „Tele2“ 4G ir 4G+ bazinių stočių padaugėjo devyniasdešimčia, iki 740.

 Visur prieinamas 4G internetas taip pat lemia, kad vartotojai pripranta prie kokybės ir naršo daugiau. Pirmąjį ketvirtį kiekvienam 4G ryšio vartotojui teko 2,6 GB duomenų per mėnesį. Dar prieš ketvirtį šis rodiklis buvo 2 GB/mėn., o 2015 m. pradžioje – tik 0,8 GB/mėn.

 „Tele2“ per ketvirtį investicijoms skyrė 16,1 mln. eurų. 2,9 mln. eurų teko tinklo ir paslaugų plėtrai bei kokybės gerinimui, o likusią dalį sudaro apskaityta 900 ir 1800 Mhz ryšio dažnių licencija.

 Iš viso „Tele2” paslaugomis dabar naudojasi 1,75 mln. vartotojų. Verslo klientų skaičius pasiekė 154,9 tūkst. ir yra 11,1 proc. didesnis nei tuo pat metu pernai.

 

Daugiau informacijos:

Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius

mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com