Kurio miesto Kalėdų eglė gražiausia? Net jei sutarti dėl nepavyks, akivaizdu, kad šventinę savo miesto puošmeną labiausiai myli kauniečiai.

Mobiliojo ryšio lyderės „Tele2“ statistika rodo, kad Kauno Rotušės aikštę papuošus eglei, mobiliuoju internetu išsiųstų duomenų apimtys čia išaugo net 2,5 karto – daugiausiai visoje Lietuvoje.

„Daugiausiai duomenų iš telefonų žmonės išsiunčia skelbdami nuotraukas ir vaizdo įrašus, o asmenukės prie eglių dabar vienos populiariausių socialiniuose tinkluose. Gera matyti, kad žmonės aktyviai dalinasi geromis emocijomis ir savo miestų pasiruošimo Šv. Kalėdoms grožiu. Mobilusis internetas padeda tai daryti patogiau ir operatyviau“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

„Tele2“ palygino, kaip išaugo artimiausių mobiliojo ryšio bazinių stočių apkrova miestų aikštes papuošus kalėdinėms eglėms. Visuose miestuose įvertintas duomenų srautas po konkrečios eglės įžiebimo dienos iki antradienio, gruodžio 19 dienos.

Didžiausias vienkartinis išsiunčiamų duomenų šuolis užfiksuotas Vilniuje. Sostinėje šis rodiklis ypač išaugo eglės įžiebimo šventės metu. Jis buvo 4,5 karto didesnis nei įprastą šeštadienį.

Tačiau kauniečiai išlaikė lyderystę ilgiau – panašu, kad jie prie savo eglės daugiau lankosi ir įspūdžiais dalinasi viso Kalėdų laukimo metu. Per visą laiką nuo eglės įžiebimo duomenų srautas Kaune išaugo 2,5 karto. Per tą patį laikotarpį Vilniaus Katedros aikštėje duomenų siuntimas, net įvertinus pradinį piką, ūgtelėjo 1,5 karto.

Tiek pat augo ir duomenų siuntimas iš kitų miestų: pusantro karto augo duomenų siuntimas iš Klaipėdos, Šiaulių, Jonavos ir Utenos centrinių aikščių. Duomenų išsiuntimas ženkliai kilo ir kituose kalėdinėmis eglėmis pagrindines aikštes papuošusiuose miestuose – Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose.

Pasak P. Masiulio, apskritai naudojimasis mobiliuoju internetu dabar yra bent dvigubai aktyvesnis, nei prieš metus, todėl ir asmenukių su eglėmis daugiau nei pernai. Tai lemia greito 4G mobiliojo interneto plėtra – jis dengia jau 97 proc. Lietuvos teritorijos ir leidžia nuotraukas ir vaizdo įrašus siųsti greičiau.