„Tele2“ plečiant 4G+ ir 4G++ ryšio tinklą, dar greitesnis už 4G mobilusis internetas iš didžiuosiuose miestuose prieinamos naujovės tampa masine paslauga, prieinama didesnei daliai Lietuvos gyventojų. „Tele2“ įrengė jau virš 200 4G+ ir 4G++ bazinių stočių.

Šią savaitę pirmoji 4G++ interneto stotis pradėjo veikti Klaipėdoje. Šios technologijos interneto greitis yra iki 350 Mbps. Iki šiol toks ryšys buvo prieinamas tik Vilniaus gyventojams.

„Tinklą plečiame labai greitai, ir mobiliojo interneto prieinamumas Lietuvoje auga žaibiškai. Dar neseniai technologijų viršūnė buvo 4G ryšys, o dabar įrengiame vis daugiau 4G+ ir net 4G++ stočių. Nauda vartotojams akivaizdi – internetas telefone veikia dar greičiau ir kokybiškiau. Tuo pat metu kainos mažėja, todėl žmonės internetu naudojasi daugiau“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Naudojimąsi 4G+ internetu didina tai, kad šią technologiją palaiko vis daugiau telefonų gamintojų pristatomų telefonų. „Tele2“ telefonų asortimente su 4G+ suderinti įrenginiai sudaro jau trečdalį siūlomų telefonų modelių. Vartotojai gali rinktis iš „Samsung“, „Huawei“, „Apple“, „HTC“ ir „Sony“ išmaniųjų.

Ypač greitas 4G+ ryšys jau apima daugiau kaip 50 proc. Lietuvos gyventojų, ir dabar juo gali naudotis 37 miestų gyventojai.

4G+ internetas yra net iki 2 kartų greitesnis už ir taip greitą 4G ryšį. Jeigu 4G duomenų parsisiuntimo greitis vartotojui yra apie 15-50 Mbps, priklausomai nuo konkrečios bazinės stoties apkrovos ir naudojamų dažnių, tai realus 4G+ greitis gali siekti 50-150 Mbps.

Plečiantis tinklams ir žmonėms renkantis naujesnius išmaniuosius, vis daugiau mobiliojo interneto duomenų keliauja per naujus, greitesnius, tinklus, o ne senesnės technologijos 3G tinklą.

Plėsdama vis greitesnius ir pažangesnius mobiliojo ryšio tinklus, „Tele2“ toliau gerina ir 4G tinklą. Jis veikia 100 Lietuvos miestų, įskaitant mažiausius, turinčius iki 1000 gyventojų ir pasiekiamas daugiau nei 99 proc. šalies gyventojų.

Praėjusį ketvirtį 4G duomenų dalis „Tele2“ tinkle pasiekė 55 proc. viso duomenų srauto ir pirmą kartą viršijo 3G ir 2G duomenų srautą. Vienam 4G interneto vartotojui tenkantis vidutinis per mėnesį sunaudojamas interneto krepšelis pasiekė 2,8 GB (gigabaito). Dar 2015 m. pradžioje šis rodiklis buvo tik 0,8 GB/mėn.