Tarptautinė telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pradės naudoti 4G (LTE) ryšį M2M (Machine-to-machine) paslaugų teikimui. Tai padidins jų veikimo spartą ir patikimumą.

„Tai naujas M2M paslaugų evoliucijos lygmuo. Kiek mums žinoma, „Tele2“ yra antrasis operatorius pasaulyje, paskelbęs, kad 4G ryšį pritaikė M2M paslaugoms. Galėsime spartųjį mobilųjį internetą naudoti naujų M2M sprendimų kūrimui, taip pat ir tarptautiniu mastu, kartu su tarptinklinio ryšio partneriais,“ – sakė Rami Avidan, „Tele2 M2M Global Solutions“ komercijos direktorius. 

Naujos paslaugos gali apimti CCTV tinklo transliacijas HD raiška, informacines pramogines sistemas automobiliuose bei reklamos paslaugas. Šioms paslaugoms reikia greitesnio interneto, stabilesnio ryšio ir trumpesnio reakcijos laiko. Visa tai įmanoma su 4G LTE ryšiu. Toks ryšis jau veikia „Tele2 M2M“ paslaugų kontrolės centre. Jis valdomas kompanijos „Jasper“, pasaulinės „daiktų interneto“ (IoT) platformų lyderės.

„4G ryšį M2M sektoriuje „Tele2“ jau naudoja ir Lietuvoje. Tam pritaikytas mūsų tinklas ir M2M įrenginiuose naudojamos SIM kortelės. Ar 4G ryšis bus panaudotas konkrečiame M2M sprendime, priklauso tik nuo kliento naudojamų įrenginių. Pažangesnio ryšio naudojimas pasiteisina, nes duomenys perduodami greičiau, patikimiau ir efektyviau. Planuojame kurti dar daugiau M2M paslaugų ir aktyviai siūlyti jas klientams“, – pasakojo Deividas Praspaliauskas, „Tele2“ verslo plėtros vadovas

Ryšių reguliavimo tarnybos 2014 m. trečio ketvirčio duomenimis, Lietuvoje 149,6 tūkst. abonentų naudojosi M2M paslaugomis. Tai sudaro apie 3,3 proc. visų aktyvių SIM kortelių. Per ketvirtį jų skaičius išaugo 4,6 proc., o palyginti su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus – 15,6 procentais.

21,0 proc. visų M2M SIM kortelių veikė „Tele2“ tinkle. Dabar daugiausiai M2M paslaugų teikiama krovinių pervežimo, komunalinių ūkių priežiūros, turto apsaugos ir kt. įmonėms.

Prognozuojama, kad ateityje M2M paslaugos bus pritaikomos ir kasdieniame gyvenime, o vienai pokalbiams skirtai SIM kortelei ateityje teks 20-30 kortelių įrenginiuose. Lietuvoje tai būtų dešimtys milijonų SIM kortelių.

Pagrindiniai 4G LTE ryšio privalumai lyginant su 2G/3G interneto ryšiu:

  • Didesnė sparta – iki 100 Mbps ir daugiau.
  • Stabilesnis ryšys.
  • Trumpesnis reakcijos laikas. Tai svarbu greitai judančiuose įrenginiuose, siunčiantis dokumentus ar atliekant kelias užduotis vienu metu.
  • Technologija pritaikoma ir paslaugų plėtrai ateityje.
  • Geresnė aprėptis dėl naudojamų kelių dažnių ruožų.

„Tele2“ 4G ryšys veikia 65 proc. Lietuvos teritorijos ir yra prieinamas 70 proc. gyventojų. Naujasis tinklas toliau plečiamas, ir iki metų pabaigos 4G ryšiu galės naudotis 90 proc. gyventojų.