Vilnius, 2015 m. lapkričio 18 d. Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pristatė sparčiausią Baltijos šalyse 4G++ mobilųjį internetą. Vilniuje jau įrengta ir vartotojams bus prieinama pirmoji naujos technologijos bazinė stotis. Ji veikia Žirmūnuose, verslo centre „Premium“, adresu Sporto g. 18. Ryšys bus prieinamas ir aplink jį.

 Pagrindinis 4G++ skirtumas nuo jau naudojamų 4G ir 4G+ technologijų – dar didesnė interneto sparta. Testavimo metu „Tele2“ mobilusis internetas pasiekė 300 Mbps greitį, o apskritai gali siekti iki 375 Mbps.

 „Tele2“ Baltijos šalyse pirmasis įdiegė 4G++ ryšį vartotojams prieinamoje bazinėje stotyje. Pasaulyje ši technologija taip pat nauja – atsirandant įrenginiams, operatoriai pradeda siūlyti 4G++ naudojimui, bet ryšys dar niekur netapo rinkos standartu.

 Rinkoje kol kas nėra daug 4G++ technologijai pritaikytų telefonų, bet gamintojai jų pasiūlo vis daugiau. Technologijos bandymams Lietuvoje „Tele2“ naudojo telefonus „Samsung Galaxy S6 Edge+“. Prekyba jais Lietuvoje prasidės po kelių mėnesių.

 4G++ ryšio diegimas bus naudingas visiems mobiliojo interneto vartotojams. Plečiant naujo ryšio tinklą klientai, kurie turės moderniausius įrenginius, galės iškart pradėti naršyti didesniu greičiu. O kuo daugiau žmonių jungsis prie 4G++ ryšio, tuo labiau atlaisvės 4G ir 4G+ tinklai, todėl realus interneto greitis augs visiems.

„Mobilųjį internetą galima palyginti su automagistrale – šiandien dviejų juostų kelią mes praplatinome sukūrę trečiąją juostą greičiausiems vartotojams. Iš to naudos bus visiems, nes atlaisvės pirmos dvi juostos – 4G ir 4G+ internetas – ir greičiau „važiuos“ visi paslaugų naudotojai“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

 4G++ technologijos esmė – interneto spartai ir talpai užtikrinti pasitelkiami trys dažniai: 800, 1800 ir 2600 Mhz. Taip ryšio paslaugų teikimui panaudojamas platesnis dažnių ruožas ir užtikrinama didesnė interneto sparta bei talpa.

 4G ir 4G+ technologijos naudoja, atitinkamai, vieną ir du dažnius. Įprastai 4G ryšys teikiamas 800 Mhz dažniu, o 4G+ pasitelkia dalį spektro iš 800 Mhz dažnio ir dalį iš 1800 arba 2600 Mhz ruožų.

 Dėl trijų dažnių apjungimo 4G++ ryšys vartotojams leidžia ne tik naudotis dar greitesniu ir didesnės talpos mobiliuoju internetu, bet ir, neprarandant interneto spartos, prie vienos stoties vienu metu jungtis didesniam skaičiui vartotojų.

 Kadangi „Tele2“ naudojasi moderniu ryšio tinklu, 4G++ bazinių stočių įrengimas daug investicijų nepareikalavo – tam reikėjo programinės įrangos atnaujinimo ir nedidelių aparatinės įrangos pakeitimų. Tai leis visoje Lietuvoje 4G++ technologiją diegti be didelių investicijų, kurios darytų įtaką paslaugų kainai.


 Platesnį 4G++ diegimą „Tele2“ pradės, kai rinkoje atsiras daugiau telefonų, kurie palaiko technologiją, ir didesnė dalis klientų galės naudotis paslaugomis. Gamintojai daugiau telefonų, mobiliojo interneto modemų ir kitų įrenginių turėtų pasiūlyti kitąmet.

 „Tele2“ tęsia ir 4G bei 4G+ ryšio tinklų plėtrą. 4G internetas prieinamas jau 90 proc. Lietuvos gyventojų, o dar spartesnis 4G+ internetas – 30 proc. gyventojų.

 Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius

 mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com