Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ Švedijoje pradeda kurti naujos kartos ypač spartų šviesolaidinį tinklą. Jo duomenų perdavimo sparta sieks 100 Gbps (gigabitų per sekundę).

Tinklas sujungs visus Švedijos universitetus bei koledžus ir bus 1000 kartų spartesnis nei dabar veikiantis 100 Mbps (megabitų per sekundę) šviesolaidinis tinklas.

Esamą universitetų tinklą (SUNET) „Tele2“ atnaujins laimėjusi konkursą. Sutartis sudaryta iki 2031 m., jos bendra vertė – 300 mln. Švedijos kronų (apie 32 mln. eurų).

„Tai – labai svarbus projektas, jo dėka aukštųjų mokyklų interneto technologijos pakils į naują technologijų lygį ir naudosimės ypač sparčiu 100 Gbps internetu. „Tele2“ pasirinkome, kadangi bendrovė pasiūlė geriausią paslaugų kainą ir atitiko aukštus kokybės reikalavimus“, – sakė Stefan Bengtsson, SUNET valdybos vadovas ir Malmės universiteto vicekancleris.

SUNET tinklo išskirtinumas yra duomenų perdavimo dubliavimas – dėl jo tinklas veikia ypač patikimai ir sparčiai, išvengiama veikimo sutrikimų sugedus daliai įrenginių. Kuriant naują tinklą bus atnaujinta tinklo architektūra bei duomenų dubliavimo sprendimai ir, atitinkamai, perdavimo kokybė ir sparta dar išaugs.

„Labai vertiname pasitikėjimą, kurį pelnome tokiuose sudėtinguose infrastruktūros projektuose. „Tele2“ ir SUNET sieja ilga bendra istorija, ir džiaugiamės galimybe kartu su SUNET dabar sukurti naujos kartos šviesolaidžio tinklą Švedijos universitetams ir mokslininkams“, – teigė Thomas Ekman, „Tele2“ vadovas Švedijoje.

Tinklas SUNET užima labai svarbią vietą Švedijos infrastruktūroje. Juo naudojasi ne tik aukštosios mokyklos, bet ir valstybės institucijos. 1980-jų pabaigoje – 1990-jų pradžioje SUNET švedams suteikė vieną pirmųjų galimybių pradėti naudotis internetu.

SUNET svarbus ir „Tele2“ istorijoje. Tinklui pradėjus tiekti internetą privatiems klientams, būsimasis „Tele2“ įkūrėjas Jan Stenbeck su bendrove „Comviq Skyport“ įsigijo šią SUNET veiklos dalį ir 1991 m. įkūrė pirmąjį Švedijos interneto operatorių „Swipnet“. Vėliau bendrovė buvo pervadinta „Tele2“.

„Tele2“ grupė technologinių projektų patirtį pritaiko kitose savo veiklos rinkose. Pastaraisiais metais tokių patirties mainų daugiausia 4G (LTE) mobiliojoje interneto srityje. Daug 4G paslaugų teikimo patirties „Tele2” pirmiausia sukaupė taip pat Švedijoje, kur buvo viena 4G pionierių pasaulyje ir šias paslaugas siūlė nuo 2010 metų.