Vilnius, 2015 m. gruodžio 11 d. Telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ klientams pradėjo veikti sparčiausias Baltijos šalyse 4G++ mobilusis internetas. Ryšį gali išbandyti operatoriaus klientai, turintys telefoną „Samsung Galaxy S6 Edge+“.

 Telefonų gamintojui „Samsung“ aktyvavus 4G++ ryšį Lietuvos rinkai skirtuose įrenginiuose, ryšys tapo prieinamas visiems telefonų „Samsung Galaxy S6 Edge+“ turėtojams. Kol kas tik šis iš Lietuvoje parduodamų telefonų modelių palaiko moderniausią ryšio standartą. Planuojama, kad daugiau tiek „Samsung“, tiek kitų gamintojų 4G++ pritaikytų telefonų bus pristatyta kitąmet.

 Pagrindinis 4G++ skirtumas nuo jau naudojamų 4G ir 4G+ technologijų – dar didesnė interneto sparta. Testavimo metu „Tele2“ mobilusis internetas pasiekė 300 Mbps greitį, o apskritai gali siekti iki 375 Mbps. Tuo tarpu „Tele2“ 4G interneto greitis gali siekti iki 100 Mbps.

 Pirmoji „Tele2“ 4G++ bazinė stotis pradėjo veikti praėjusį mėnesį. Nuo tada buvo įrengtos dar dvi naujos stotys. Visos jos yra Vilniuje. Tinklo plėtra dar  suaktyvės ateinančiais metais, išaugus tinkamų telefonų ir mobiliojo interneto modemų pasiūlai.

 „Klientus kviečiame išbandyti ateities technologiją, kuri yra naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir didžiojoje pasaulio dalyje. Kokybiškos paslaugos turi būti prieinamos visiems, todėl „Tele2“ ryšio kokybė ir interneto sparta toliau augs, o kainos liks geros“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

 Didesnė interneto sparta „Tele2“ paslaugų vartotojams nieko nekainuos – užtenka būti užsisakius bet kurį mobiliojo interneto duomenų paketą.

 4G++ technologijos esmė – interneto spartai ir talpai užtikrinti pasitelkiami trys dažniai: 800, 1800 ir 2600 Mhz. Taip ryšio paslaugų teikimui panaudojamas platesnis dažnių ruožas ir užtikrinama didesnė interneto sparta bei talpa. Dėl trijų dažnių apjungimo 4G++ ryšys vartotojams leidžia ne tik naudotis dar greitesniu ir didesnės talpos mobiliuoju internetu, bet ir, neprarandant interneto spartos, prie vienos stoties vienu metu jungtis didesniam skaičiui vartotojų.

 „Tele2“ tęs ir 4G bei 4G+ ryšio tinklų plėtrą. 4G internetas prieinamas jau 90 proc. Lietuvos gyventojų, o dar spartesnis 4G+ internetas – 30 proc. gyventojų.

Daugiau informacijos:

Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius

mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com