Lietuvoje išmaniojo telefono programėles bus galima pirkti neturint sąskaitos banke ar kredito kortelės. Naujovę pasiūlė didžiausias šalies mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“.

„Tele2” klientai mokestį už telefonams su „Windows Phone“ operacine sistema – „Microsoft“ ir „Nokia“ – skirtas programėles galės tiesiog įtraukti į mėnesio sąskaitą už ryšio paslaugas.

Įprastai už programėles atsiskaitoma kredito kortelėmis. Daliai žmonių tai būdavo kliūtis pasinaudoti visomis savo išmaniojo galimybėmis.

Lietuvos banko duomenimis, kredito kortelėmis naudojasi tik apie dešimtadalį šalies gyventojų. 2015 m. vasarį privatūs asmenys Lietuvoje turėjo apie 356 tūkst. kredito kortelių.

Patogesnis atsiskaitymas „Tele2“ klientams nieko papildomai nekainuos.

Naujove gali naudotis tiek „Tele2“ klientai, už paslaugas mokantys pagal sutartį, tiek išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai. Pirmiesiems mokestis už įsigytas programėles į sąskaitą bus įtrauktas atskira eilute, o „Pildyk“ vartotojams – nuskaičiuotas nuo sąskaitos.

„Paslauga bus naudinga klientams – nieko nekainuos ir leis programėlių įsigyti paprasčiau. „Microsoft“ ir „Nokia“ išmaniesiems sukurta labai gerų programėlių, ir klientai jomis noriai naudojasi, taip pat ir mokamomis. Patogesnis mokėjimas dar padidins programėlių patrauklumą ir išmaniojo telefono teikiamą naudą“, – sakė Evaldas Radzevičius, „Tele2“ išankstinio mokėjimo paslaugos produkto vadovas.

Į mobiliojo ryšio sąskaitą bus galima įtraukti tiek naujai atsisiųstą programėlę, tiek turimų programėlių atnaujinimus, jei jie apmokestinami.

Pradėti naudotis paslauga galima „Windows Phone“ programėlėje „Parduotuvė“ (ang. „Store“) pasirinkus mokėjimo būdą „Tele2 arba Pildyk“ ir per kelias valandas gavus programėlių parduotuvės pranešimą, kad mokėjimo būdas patvirtintas.

Programėlių įsigijimui numatytas 100 eurų mėnesio limitas, o didžiausia vienos programėlės kaina mokant per „Tele2“ yra 19,99 eurų. Viršijus limitą už kitas programėles bus galima atsiskaityti kredito kortele.

Tėvams, kurių vaikai naudojasi išmaniaisiais telefonais, „Tele2” siūlo „Windows Phone“ paskyroje pasirinkti galimybę kiekvieną pirkinį patvirtinti PIN kodu. Tai padės išvengti neplanuotų įsigijimų ir kontroliuoti vaikų išlaidas programėlėms.

Balandžio pabaigoje bendrovė „Microsoft“ programėlių kūrėjams pristatė įrankius, kurie leidžia „Android“ ir iOS operacinėms sistemos skirtas programėles lengvai pritaikyti „Windows Phone“ telefonams. Prognozuojama, kad tai paskatins programėlių pasiūlą ir „Windows Phone“ telefonų populiarumą.