Vilnius, 2015 m. gruodžio 15 d. Pasaulio dėmesio sulaukusi pagrindinė Lietuvos Kalėdų eglutė Vilniaus Katedros aikštėje išsiskiria savo išmanumu – žinomi žmonės vaikams čia skaito pasakas, kurios, pasitelkus į pagalbą modernias technologijas, tiesiogiai transliuojamos internetu portaluose „Delfi TV“ ir „Scena.lt“.

 Įmonių grupė „Penki kontinentai“ eglutėje įrengė vieną moderniausių kilnojamųjų internetinės transliacijos studijų, valdomų nuotoliniu būdu, o transliacija vykdoma mobiliuoju „Tele2“ 4G internetu. Tai – bendrovių dovana visiems, nekantriai laukiantiems šv. Kalėdų.

 Pasakų skaitymams sulaukus didžiulio susidomėjimo, vietų juose beveik nebėra, bet, stebėdami vaizdo transliacijas, „dalyvauti“ Kalėdų pasakų namelio renginiuose gali visoje Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys lietuviai.

 Prodiuserio Vyto Matrosovo ir TV laidos „Knygos per Penki TV“ iniciatyva, žaliaskarėje pasakas vaikams jau skaitė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, teta Beta, etnologė Gražina Kadžytė, žinomi aktoriai ir rašytojai. „Džiaugiamės, kad vaizdo transliacijos garsina Vilniaus eglutę ir pritraukia vis daugiau norinčių išgirsti gyvai skaitomas pasakas. Šiuo metu beveik visi laikai klausytis pasakų gyvai jau užimti, bet, stebėdami transliacijas, skaitymuose netiesiogiai gali dalyvauti visi“, – sako projekto „Kalėdos Sostinėje 2015“ vadovas Darius Kupliauskas.

 Kalėdinis pasakų namelis veiks iki gruodžio 27 d., o tiesioginės skaitomų pasakų vaizdo transliacijos vyks kasdien nuo 19:00 iki 20:30 val. Transliacijos yra nemokamos, jas žiūrėti galima per bet kurį įrenginį su interneto ryšiu.

 Įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausančios studijos „Penki TV“ vadovas Borisas Binevičius teigia, kad pasirinktas transliavimo sprendimas yra itin modernus. „Tai nuotoliniu būdu valdoma vaizdo ir transliavimo įranga, „Tele2“ 4G mobiliojo interneto modemu perduodanti vaizdą į „Penki TV“ serverį, iš kurio jis keliauja į „Delfi TV“ ir „Scena.lt“, – teigia specialistas.

 Anot B. Binevičiaus, be 4G mobiliojo interneto Lietuvoje tiesioginės transliacijos iš Vilniaus Kalėdų eglės būtų sunkiai įmanomos – aikštėje nėra laidinio interneto įvado. Būtinybė tiesti kabelį ar imtis kitų sudėtingų technologinių sprendimų anksčiau labai apribodavo tiesioginių transliacijų galimybes. O šiandien, kai 4G internetas, kuris yra iki 10 kartų greitesnis už 3G ryšį, veikia beveik visoje Lietuvoje, transliacijas galima rengti praktiškai iš bet kurios šalies vietos.

 „Nuolat atsiranda naujų būdų, kaip mobilusis internetas padaro gyvenimą patogesnį ir turiningesnį. Dabar 4G internetas priartino Kalėdinį pasakų namelį prie visų pasaulio lietuvių. Tai – ypač džiuginantis technologijos laimėjimas. Esame laimingi galėdami dovanoti vaikams pasakų ir dalintis Šv. Kalėdų dvasia“, – sakė „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.

 Literatūros kūrinių ištraukas po eglute dar skaitys rašytojai Renata Šerelytė, Vytautas Račickas, Alvydas Šlepikas, Valdas Papievis, aktoriai Aldona Vilutytė, Vytautas Rašimas ir Ignas Ciplijauskas, žurnalistas Vytaras Radzevičius, kunigas Ričardas Doveika, etnomuzikologė Loreta Sungailienė ir kiti žinomi žmonės.

 Daugiau informacijos:

 Gytis Vincevičius, įmonių grupės „Penki kontinentai” komunikacijos vadovas

 mob. +370 626 27488, gytis.vincevicius@bs2.lt

 Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius

 mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com