Mobilusis parašas Lietuvoje populiarėja. Per pastaruosius 6 mėnesius paslaugos naudotojų skaičius tarp „Tele2“ klientų išaugo dvigubai ir pasiekė 20 tūkstančių.

Mobilusis parašas leidžia saugiai ir patogiai naudotis elektronine bankininkyste ir kitomis elektroninėmis paslaugomis, kur reikia patvirtinti savo tapatybę. Šis prisijungimo būdas specialistų laikomas saugesniu nei kodų kortelės ir yra pigesnis nei kodų generatoriai.

„Naudojimasis mobiliuoju parašu įsibėgėja, nes vis daugiau žmonių sužino apie šią paslaugą. Ji yra nemokama ir saugi, o SIM kortelę galima gauti bet kuriame „Tele2“ salone. Labiausiai žmonėms patinka tai, kad nebereikia nešiotis kodų kortelės ar generatoriaus, užtenka atsiminti mobiliojo parašo PIN kodą“, – pasakojo Mindaugas Kežionis, „Tele2“ Produktų skyriaus vadovas.

Mobilusis parašas leidžia ne tik patogiau naudotis elektronine bankininkyste, bet ir pasirašyti elektronines sutartis, pateikti deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), „Sodrai“, ir kitoms valstybinėms įstaigoms.

Be to, ši paslauga didina saugumą. Pavyzdžiui, elektroninės bankininkystės vartotojai gali būti ramūs, kad nusikaltėliai jų duomenimis nepasinaudos – paplitęs sukčiavimas išviliojant kodų kortelių duomenis tampa neįmanomu.

Norint prisijungti prie mobiliųjų bankinių ar kitų elektroninių sistemų, vartotojams pakanka atsiminti mobiliojo parašo sPIN kodą. Jį žino tik pats vartotojas, todėl praradus telefoną užtenka blokuoti SIM kortelę.

Pasak M. Kežionio, ateityje naudojimasis paslauga augs dar labiau, kadangi potencialūs jos naudotojai yra visi gyventojai ir verslas. Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, 2013 m. pabaigoje šalyje buvo 3,791 mln. registruotų internetinės bankininkystės klientų.

Įsigyti mobiliojo parašo paslaugą „Tele2“ klientams paprasta – galima užeiti į bet kurį klientų aptarnavimo saloną.

Užsisakydami mobiliojo parašo paslaugą, „Tele2“ klientai turi pateikti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę, ir seną mokėjimo pagal sutartį SIM kortelę. 

Mobiliojo parašo paslauga yra nemokama, tačiau keičiant seną SIM kortelę į naują su integruotu mobiliuoju parašu, operatoriaus salonuose gali būti taikomas standartinis SIM kortelės keitimo mokestis. 

Bendrovės „RAIT“ birželį atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias operatorius Lietuvoje – iš viso „Tele2“ užima 53,5 proc. Lietuvos mobiliojo ryšio rinkos.