Telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ 2G ryšio tinklas aprėpia beveik visą Lietuvą. Tai parodė Ryšių reguliavimo tarnybos atlikti skaičiavimai.

„Tele2“ GSM tinklo aprėptis esant -95 dBm signalo lygiui sudaro 99,7 proc. Lietuvos teritorijos.

Stipresnis -85 dBm signalas yra 95,7 proc. šalies teritorijos. -75 dBm jis yra 76,2 proc. Lietuvos teritorijos. 

„Tele2“ mobiliojo interneto 3G tinklas Lietuvoje apima 93,8 proc. Lietuvos teritorijos (esant -105 dBm signalo lygiui).

Stipresnio signalo kategorijose „Tele2” mobiliojo interneto signalas yra -95 dBm stiprumo 74,2 proc. šalies teritorijos, o -75 dBm – 15,3 proc. Lietuvos.

„Tele2“ visada siekė užtikrinti paslaugų prieinamumą klientams. Dabar tai reiškia ne tik kainas – ryšys ir internetas turi kokybiškai veikti visur, kur reikia žmonėms. Todėl atnaujinome 3G tinkle ir ypač sparčiai plečiame 4G tinklą“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

„Tele2“ 2013 m. pabaigoje užbaigė viso 3G tinklo modernizavimą. Visas jis palaiko HSPA+ standartą ir spartą iki 21 mbps. Dalyje tinklo aktyvuota ir „Dual Carrier“ technologija, kuri teoriškai leidžia pasiekti spartą iki 42 mbps.

Įrangos atnaujinimas davė ne tiktai geresnę ryšio kokybę ir spartesnį mobilųjį internetą, bet ir galimybę be didelių papildomų kaštų, už gerą kainą vartotojams pasiūlyti ketvirtosios kartos (4G) ryšį pagal LTE technologiją. 

Dabar „Tele2“ didžiausią dėmesį skiria 4G tinklo plėtrai – kas savaitę įjungiama maždaug po 10 naujų stočių.

Pagal RRT skaičiavimų metodiką, -95 dBm signalo stiprumas reiškia, kad ryšiu galima naudotis atvirose vietovėse, -85 dBm – automobiliuose, mažaaukštės statybos rajonuose, kaimo tipo gyvenvietėse, o jei signalas yra -75 dBm – visur didesniame nei 1,5 m aukštyje.

RRT tyrimai atlikti tuo pačiu metodu visiems operatoriams, apskaičiuojant tikėtiną ryšio aprėptį ir atsižvelgiant į vietovės reljefą, miškų ir pastatų įtaką. Tyrimas skelbiamas RRT svetainėje internete – http://epaslaugos.rrt.lt/apreptis.

Bendrovės „RAIT“ birželį atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias operatorius Lietuvoje – iš viso „Tele2“ užima 53,5 proc. Lietuvos mobiliojo ryšio rinkos.