Lietuvos gyventojai pradėjo aktyviau naudotis mobiliuoju parašu. Ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė, kad per 2013 m. mobiliojo parašo naudotojų padaugėjo dvigubai – iki 27,3 tūkst.

Pusę naujų mobiliojo parašo naudotojų sudarė „Tele2“ klientai. Jų per metus padaugėjo daugiau nei tris kartus, iki beveik 9,5 tūkst.

„Mobilusis parašas populiarėja, ir ateityje jo augimas bus dar spartesnis. Vis daugiau žmonių sužino, kaip ši paslauga palengvina gyvenimą, taupo laiką ir pinigus, o mes užtikrinome, kad pradėti naudotis būtų paprasta, pigu ir greita“, – sakė Mindaugas Kežionis, „Tele2“ Produktų skyriaus vadovas.

Mobiliojo parašo vartotojų ypač padaugėjo 2013 m. antrąjį pusmetį, kai SIM korteles su mobiliuoju parašu „Tele2“ klientams pradėjo išdavinėti visuose 106 savo salonuose 49 miestuose.

Mobilusis parašas yra maksimaliai saugus ir patogiausias būdas naudotis elektronine ir mobiliąja bankininkyste. Jis taip pat leidžia pasirašyti elektronines sutartis, pateikti deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), „Sodrai“ bei kitoms valstybinėms įstaigoms.

Norint prisijungti prie mobiliųjų bankinių ar kitų elektroninių sistemų, vartotojams pakanka žinoti mobiliojo parašo sPIN kodą. Tai pigesnė ir patogesnė asmens identifikavimo alternatyva nei kodų kortelės ar kodų generatoriai.

Pagal sutartį mokantys privatūs „Tele2“ klientai mobilųjį parašą nemokamai gali įsigyti didžiuosiuose „Tele2“ salonuose, Registrų centro bei banko „Danske Bank“ padaliniuose. Naudojimasis paslauga taip pat nieko nekainuoja. 

Keičiant seną SIM kortelę į naująją su mobiliuoju parašu, operatoriaus salonuose gali būti taikomas standartinis SIM kortelės keitimo mokestis.

Užsisakydami mobiliojo parašo paslaugą, „Tele2“ klientai turi pateikti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę, leidimą gyventi Lietuvoje bei seną mokėjimo pagal sutartį SIM kortelę. Jei SIM kortelė registruota įmonės vardu, vartotojai turi pateikti įmonės įgaliojimą. 

RRT ataskaitą apie elektroninio parašo plėtrą Lietuvoje skelbiama adresu http://www.rrt.lt/download/18731/ataskaita_elektroninio_paraso_igyvendinimas_2013_m_20140514.pdf