Keliaudami Baltijos šalyse lietuviai jau įprato mobiliuoju ryšiu naudotis beveik taip pat laisvai, kaip ir namie. Telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ klientų įpročius keičia ir nemažai pinigų jiems sutaupo nemokamas atsiliepimas į skambučius Latvijoje ir Estijoje.

„Tele2“ birželio–rugpjūčio mėn. statistika rodo, kad dėl nulinio atsilieptų skambučių tarifo „Tele2“ klientai Latvijoje ir Estijoje priimdami skambučius prakalbėjo net 7 kartus daugiau, nei patys skambindami.

Tarp šalių, kur lietuviai atsiliepė į skambučius, pirmavo Latvija, o Estija buvo devintoje vietoje.

Tai atitinka ir kelionių statistiką. Statistikos departamento duomenimis, Latvija užima lyderės pozicijas tarp populiariausių lietuvių užsienio kelionių krypčių. Pirmąjį šių metų pusmetį į Latviją vyko 14 proc. visų verslo ir asmeniniais reikalais keliavusių Lietuvos gyventojų.

„Dauguma klientų jau įsidėmėjo šią galimybę sutaupyti, ir Baltijos šalyse į skambučius atsiliepia nebijodami papildomų išlaidų. Visada padedame žmonėms mokėti mažiau“, – sakė Tomas Burovas, „Tele2“ marketingo vadovas. 

Kitose šalyse, kuriose priimamiems skambučiams galioja bendri tarptinklinio ryšio ES tarifai, šis santykis yra gerokai mažesnis. Ten į skambučius atsiliepę lietuviai prakalbėdavo nuo 3 iki 5 kartų daugiau nei patys skambindami. Mažiausiai jautrūs kainai lietuviai yra Didžiojoje Britanijoje – čia atliktų ir atsilieptų skambučių trukmė vasarą skyrėsi tik du kartus.

Atsiliepti skambučiai nieko nekainuoja „Tele2“ klientams Baltijos šalyse prisijungus prie „Tele2“ ryšio tinklų.

Nuo liepos mėnesio Europos Komisijai sumažinus galimus tarptinklinio ryšio tarifus, kitose ES šalyse priimamas skambutis „Tele2“ klientams kainuoja 0,20 lito (0,05792 EUR). Skambutis į Lietuvą ir kitas ES šalis visais atvejais kainuoja 0,78 lito (0,22590 EUR) už minutę.

Bendrovės „RAIT“ birželį atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias operatorius Lietuvoje – iš viso „Tele2“ užima 53,5 proc. Lietuvos mobiliojo ryšio rinkos. 

 

Šalys, iš kurių „Tele2" ryšio naudotojai daugiausia skambino

Šalys, kuriose „Tele2" ryšio naudotojai daugiausia atsiliepė į skambučius

1

Vokietija

Latvija

2

Didžioji Britanija

Vokietija

3

Lenkija

Norvegija

4

Norvegija

Lenkija

5

Latvija

Švedija

6

Švedija

Didžioji Britanija

7

Rusija

Prancūzija

8

Prancūzija

Estija

9

Estija

Rusija

10

Danija

Danija