Lietuvos mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ gruodį užbaigė viso 3G (UMTS) tinklo modernizavimą. Atnaujinimo darbai užtikrino geresnę ryšio kokybę ir spartesnį mobilųjį internetą 70 proc. šalies teritorijos. Be to, atnaujintas tinklas bendrovei ateityje leis be didelių papildomų kaštų pasiūlyti ketvirtosios kartos (4G) ryšį.

Tinklo atnaujinimą „Tele2“ vykdė nuo 2012 m. balandžio. Per tą laiką bendrovė atnaujino per 600 bazinių 3G ryšio stočių, didžiuosius Lietuvos miestus sujungė nauju, 10 Gbps magistraliniu ryšio tinklu bei atnaujino klientų duomenų bazių valdymo įrangą.

„Pusantrų metų darbo rezultatas – visiškai naujos kartos tinklas, kuris ne tik atitinka pažangiausius reikalavimus, bet ir leis mums sutaupyti ateityje. Tai reiškia, kad ir toliau teiksime kokybiškas paslaugas už geriausią kainą“, – atliktus darbus komentavo Valerijus Kovzanas, „Tele2” technikos direktorius.

Pasak jo, vartotojai jau pajuto atnaujinto tinklo privalumus: nuo tinklo atnaujinimo pradžios išsiunčiamų ir atsisiunčiamų duomenų dalis išaugo net tris kartus.

100 proc. atnaujintos „Tele2“ 3G bazinės stotys leido bendrovei pereiti prie naujos kartos IP protokolu pagrįsto tinklo veikimo principo. Būtent IP protokolu yra pagrįstos 4G ryšio technologijos, todėl bendrovei nereikės papildomų didelių investicijų rengiantis teikti šią paslaugą.

Nauja įranga taip pat užtikrina didesnę „Tele2“ ryšio aprėptį ir signalo kokybę. Įrenginiai yra kompaktiškesni ir naudoja 25 proc. mažiau elektros energijos nei ankstesnieji. Bendrovė taip pat tęsia ir plačiausio Lietuvoje – 2G (GSM) – tinklo atnaujinimą. Šiuo metu modernizuota 85 proc. „Tele2“ 2G bazinių stočių.

Moderniausią tinklo ir programinę įrangą bei jų diegimo paslaugas „Tele2” tiekia vienas šios srities lyderių pasaulyje „Nokia Siemens Networks“.

Bendrovės „RAIT“ 2013 m. rugsėjo mėn. atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias ir labiausiai rekomenduojamas operatorius Lietuvoje. Beveik pusė apklausos dalyvių teigė, kad naudojasi „Tele2“ paslaugomis.

Daugiau informacijos
Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims 
mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com