Estijos telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ įsigijo „Eesti Energia“ antrinę bendrovę „Televõrgu“. Ji valdo visą šalį apimantį šviesolaidinį tinklą ir teikia interneto paslaugas. Vieną pirmaujančių Estijos telekomunikacijų bendrovių „Tele2“ įsigijo už 25 mln. eurų.

„Televõrgu“ sėkmę lėmė gera verslo idėja. 2001 m. plėsdami aukštos įtampos elektros perdavimo tinklą nusprendėme kartu tiesti ir šviesolaidinį tinklą. Taip Estija gavo naują telekomunikacijų tinklą, o buvęs „Eesti Energia“ ryšio departamentas išaugo į sėkmingą verslą. Vėliau pirmieji pradėjome siūlyti visoje šalyje už fiksuotą mokestį naudotis mobiliuoju internetu be duomenų apribojimo“, – sakė Sandor Liive, „Eesti Energia“ valdybos pirmininkas.

„Tam, kad „Televõrgu“ išliktų lyderis ir ateityje, būtinos naujos investicijos ir paslaugų plėtra. Artimiausių metų „Eesti Energia“ investavimo prioritetai lemia, kad negalėsime tam skirti pakankamai dėmesio ir lėšų. Tinklą perėmus „Tele2“, jos ilgametė patirtis rinkoje ir turimos galimybės leis „Televõrgu“ veiklą pakelti į naują lygį“, – sakė S. Liive.

„Susitarimas leis „Tele2“ iki 2025 m. naudotis visą Estiją apimančiu šviesolaidiniu tinklu, įrengtu aukštos įtampos elektros perdavimo linijose. Šiuo tinklu kaip „Televõrgu“ klientai naudojomės ir iki šiol, tačiau turėdami savo tinklą galėsime klientams pasiūlyti mažiausias paslaugų kainas, patenkinsime augančius duomenų perdavimo poreikius“, – sakė Mindaugas Ubartas, „Tele2“ valdybos pirmininkas Estijoje.

Pasak jo, „Televõrgu“ įsigijimas padidins bendrovės plėtros galimybes ir verslo klientams siūlomų paslaugų spektrą bei technologinius pajėgumus.

Sandoris bus užbaigtas gavus Estijos konkurencijos tarybos pritarimą. Sudarant jį „Eesti Energia“ konsultavo advokatų kontora „Sorainen“ ir investicijų bankas „SEB Enskilda“.

„Tele2“ įsigyta bendrovė veikia nuo 2001 metų. Iki 2025 m. ji valdys visą Estiją apimantį 1600 kilometrų šviesolaidinį tinklą ir 135 bazinių stočių. Tinklas išsiskiria labai aukšta duomenų ir balso telefonijos perdavimo sparta. Būdama Baltijos šviesolaidinio tinklo aljanso narė, „Televõrgu“ lyderiauja ir Baltijos šaliu mastu. 2007 m. bendrovė pirmoji Estijoje pasiūlė mobiliojo interneto paslaugas, kuriomis dabar naudojasi apie 20 tūkst. vartotojų. 2010 m. „Televõrgu“ pajamos buvo 14,2 mln. eurų, EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją) – 3,1 mln. eurų.

„Tele2“ Estijoje už mažiausią kainą siūlo kokybiškas mobiliojo ryšio ir duomenų perdavimo paslaugas privatiems bei verslo klientams. Estijoje bendrovė turi 490 tūkst. klientų. Tarptautinės telekomunikacijų grupės „Tele2“ bendrovių paslaugomis 11-oje valstybių iš viso naudojasi 31 mln. vartotojų.

 
Daugiau informacijos:
Andrius Baranauskas, „Tele2“ viešųjų ryšių vadovas
mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com