Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ mobiliajame internete blokuos svetaines, kuriose skelbiami vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdai. Taip bendrovė sumažins neteisėto turinio pasiūlą internete ir prisidės prie vaikų apsaugos.

Mobilusis internetas nuo tokio turinio bus saugus visose 11-oje šalių, kuriose tarptautinė telekomunikacijų grupė „Tele2“ teikia paslaugas. Iniciatyvą bendrovė įgyvendina bendradarbiaudama su Interpolu ir kitomis teisėsaugos institucijomis.

„Siekiame, kad visa mūsų veikla ir paslaugų turinys būtų draugiški šeimai ir vaikams. Dabar savo prisiimamą atsakomybę išplečiame: naujos neteisėto ir žalingo turinio blokavimo galimybės prisidės prie vaikų apsaugos“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

„Tele2” papildomos vaikų apsaugos imasi savo iniciatyva. Lietuvoje ir kitose šalyse vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdų sklaida yra uždrausta, teisėsaugos institucijos šalina tokius vaizdus. Kita vertus, sudėtingos procedūros ir daugelį šalių apimantis nusikaltimų mastas lemia, kad teisėsaugos institucijos ne visuomet gali operatyviai reaguoti į nusikaltimus interneto erdvėje. Tokiais atvejais priemonių gali imtis telekomunikacijų bendrovės, blokuojančios prieigą prie žalingo turinio. 

Blokuodama tinklalapius, „Tele2” remsis Interpolo pateikiamais ir nuolat atnaujinamais žalingų tinklalapių sąrašais. Jie sudaromi remiantis Europos Sąjungos teise; užtikrinama, kad tinklalapiai blokuojami pagrįstai. Be to, informaciją apie grėsmę keliančias tinklalapius galės pateikti Lietuvos teisėsaugos institucijos.

Bendrovės „RAIT“ rugsėjo mėn. atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias ir labiausiai rekomenduojamas operatorius Lietuvoje. Beveik pusė apklausos dalyvių teigė, kad naudojasi „Tele2“ paslaugomis.

Tarptautinės personalo vertinimo metodikų ir tyrimų bendrovės „Profiles International“ tyrime „Tele2” pripažinta 2012 m. produktyviausia IT ir telekomunikacijų sektoriaus bendrove Baltijos šalyse, o investicinio banko „GILD Bankers“ 2012 m. sudarytame vertingiausių Lietuvos bendrovių sąraše „Tele2“ paskelbta vertingiausia šalies mobiliojo ryšio bendrove. „Tele2“ pernai buvo didžiausia mokesčių mokėtoja ITT sektoriuje.

 
Daugiau informacijos 
Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims
mob. +370 683 66319, el. paštas: 
andrius.baranauskas@tele2.com