Pasirinkusios mobiliojo ryšio paslaugų tiekėją per Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) sistemą ir pradėjusios naudotis „Tele2“ paslaugomis, du trečdaliai – 68 proc. – perkančiųjų organizacijų sumažino savo išlaidas ryšio paslaugoms. Tai parodė tyrimų bendrovės RAIT kovo-balandžio mėn. atlikta operatorių pakeitusių perkančiųjų organizacijų apklausa. 

Vidutiniškai išlaidos mobiliajam ryšiui joms sumažėjo 39 procentais. Be to, du trečdaliai perkančiųjų organizacijų – beveik 65 proc. – nurodė, kad paslaugų ir aptarnavimo kokybė liko tokia pati ar pagerėjo.

67 proc. apklaustų už pirkimus atsakingų specialistų rekomenduotų kolegoms naudotis CPO sistema. Kaip didžiausius CPO privalumus jie įvardijo pirkimų skaidrumą, proceso paprastumą ir mažesnius rūpesčius organizuojant pirkimus. 

„Apklausa patvirtina, visų operatorių paslaugų kokybė yra iš esmės vienoda, todėl kaina tampa svarbiausiu pasirinkimo kriterijumi. Mūsų vertinimu, CPO sistema perkančiosioms organizacijos užtikrina mažiausias ryšio kainas“,– sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Jis atkreipė dėmesį, kad CPO efektyviai pašalina piktnaudžiavimo pirkimais galimybę ir leidžia organizacijoms paslaugas gauti už geriausią kainą. Tai yra naudinga ir pinigus taupančioms organizacijoms, ir visiems mokesčių mokėtojams.

Apklausoje dalyvavo 305 organizacijos, konkursus skelbusios pastaruoju metu, kai nuo 2011 m. spalio mobiliojo ryšio paslaugas CPO sistemoje siūlė tiktai „Tele2“. Iš CPO laikinai pasitraukus kitoms mobiliojo ryšio įmonėms, „Tele2“ siūlė nulinius tarifus už minutę ir trumpąją SMS žinutę visuose Lietuvos tinkluose bei Lietuvoje siunčiamų duomenų megabaitą. Taikytas tiktai preliminarioje sutartyje nustatytas minimalus abonento 15 Lt be PVM mėnesio mokestis. 

Balandžio pabaigoje CPO su operatoriais sudarė naujas preliminariąsias sutartis. Pasiūliusi naujas sąlygas, „Tele2“ įsipareigojo ir toliau už mobiliojo ryšio pokalbius Lietuvoje taikyti mažiausią įmanomą – nulinį – tarifą. 

„Tele2“ pradėjus CPO sistemoje siūlyti nulinius paslaugų tarifus, čia organizuojamų mobiliojo ryšio pirkimų ypač padaugėjo. Vien šiemet sausio-balandžio mėn. įvyko 160 pirkimų – tiek pat, kiek per visus praėjusius metus.

Investicinio banko „GILD Bankers“ 2011 m. sudarytame vertingiausių Lietuvos bendrovių sąraše „Tele2“ pripažinta vertingiausia šalies mobiliojo ryšio bendrove. „Tele2“ pernai buvo didžiausia mokesčių mokėtoja ITT sektoriuje. Bendrovės „RAIT“ kovo mėn. atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias ir labiausiai rekomenduojamas operatorius Lietuvoje. Beveik pusė apklausos dalyvių teigė, kad naudojasi „Tele2“ paslaugomis.

Ryšių reguliavimo tarnybos tyrimo duomenimis, „Tele2“ 2G ir 3G ryšio tinklai yra antri Lietuvoje pagal aprėptį. Bendrovės mobiliojo ryšio tinklo aprėptis – beveik visa Lietuva, 98,1 proc. „Tele2“ GSM tinklą sudaro 870 bazinės stotys, UMTS (3G) tinklą – 428 bazinių stočių.

 
Daugiau informacijos:
Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims
mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com