Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ su trimis didžiausiais Norvegijos mobiliojo ryšio operatoriaus „Network Norway“ akcininkais susitarė dėl jiems priklausančio kontrolinio bendrovės akcijų paketo įsigijimo. Sandorio vertė – maždaug 890 mln. Švedijos kronų (SEK).

2010 m. gruodžio 31. duomenimis „Network Norway“ dirbo pelningai ir turėjo 485 tūkst. klientų. 

Likusias „Network Norway“ akcijas „Tele2“ ketina įsigyti tokiomis pat sąlygomis, kokios buvo pasiūlytos trims didžiausiems akcininkams. Sandoris bus laikomas įvykusiu, kai tai patvirtins atitinkamos reguliavimo institucijos, ir „Tele2“ bus perėmusi daugiau kaip 90 proc. visų šios kompanijos akcijų bei laidavimų.

„Tele2“ ir „Network Norway“ lygiomis dalimis valdo bendrovę „Mobile Norway“, kuri buvo įsteigta plėtoti trečiąjį mobiliojo ryšio tinklą Norvegijoje ir šioje šalyje turi 900 MHz bei 2100 MHz dažnių licencijas.

„Įsigijusi „Network Norway“ „Tele2“ taps trečiuoju pagal dydį operatoriumi Norvegijos telekomunikacijų rinkoje, turės daugiau kaip milijoną klientų ir visus svertus, kad užbaigtų kurti trečiąjį Norvegijos mobiliojo ryšio tinklą“, – sandorio reikšmę pakomentavo „Tele2“ Šiaurės regiono vadovas Thomas Ekman. 

Pasak jo, šis sandoris „Tele2“ leis užimti lyderio poziciją siūlant šalies mobiliojo ryšio vartotojams geriausias kainas ir taip mesti iššūkį dviejų didžiųjų operatorių dvivaldai Norvegijos rinkoje. 

Šiandien „Tele2“ teikia paslaugas Švedijoje, Norvegijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Kroatijoje ir Kazachstane.

  
Daugiau informacijos:
Andrius Baranauskas, „Tele2“ viešuju ryšiu vadovas
mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com