Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ viešosioms bibliotekoms padovanojo 150 Lietuvoje savo pristatytos JAV autorės Lindos Leitz knygos „Tėvai, vaikai ir pinigai: kaip mokyti vaikus apie pinigus“ egzempliorių.

„Siekiame prisidėti prie finansinio vaikų mokymo ir kad informacija šia tema būtų prieinama visiems. Dabar tam pakaks užsukti į artimiausią biblioteką“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Pasak jo, knyga „Tėvai, vaikai ir pinigai: kaip mokyti vaikus apie pinigus“ bus naudinga visiems, kas nori daugiau sužinoti, kaip mokyti vaikus protingai naudotis pinigais. Viena iš nedaugelio Lietuvoje išleistų šiai temai skirtų knygų pateikia aiškius atsakymus į šeimoms svarbius klausimus ir padės išvengti daugelio dažnų klaidų.

„Bibliotekoms ypač trūksta naujų knygų, todėl „Tele2“ indėlis į skaitytojams naudingų knygų prieinamumo didinimą yra labai svarbus. Pasirūpinsime, kad dovanotos knygos pasiektų visas viešąsias Lietuvos bibliotekas“, – sakė Petras Zurlys, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės pavaduotojas.

Neskaitant filialų, Lietuvos miestuose veikia daugiau nei 100 viešųjų bibliotekų. Bent po vieną knygos egzempliorių bus kiekvienoje iš jų. Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. bibliotekose lankėsi ketvirtadalis šalies gyventojų.

Knygoje „Tėvai, vaikai ir pinigai: kaip mokyti vaikus apie pinigus“ tai, kaip mokyti vaikus protingai naudotis pinigais, aptariama labai praktiškai – nuo pamatinių finansinių auklėjimo tiesų, kad negalima pinigų naudoti kaip skatinimo priemonės, iki konkrečių patarimų, kiek duoti kišenpinigių, kaip išmokyt apie protingą skolinimąsi, kaip planuoti dovanas ir pan.

Knygos autorė Linda Leitz yra sertifikuota finansų planuotoja, JAV Vidaus pajamų tarnybos patvirtinta finansų specialistė, finansų rinkoje dirbanti nuo 1979 m. Jos specializacija – šeimos ir individualių asmenų ilgalaikių finansinių tikslų nustatymas. Dirbdama „Pinnacle Financial Conceps Inc.“ kompanijoje ji padeda savo klientams įvairiais klausimais: investavimo, kaupimo pensijai, studijų finansavimo, nekilnojamojo turto įsigijimo planavimo, mokesčių mokėjimo, finansinių tikslų nusistatymo. Autorė su vyru Buču augina tris vaikus.

Knyga taip pat parduodama visuose knygynuose ir prekybos tinkluose. Lietuvoje ją išleido leidykla „Exlibris Press“.

Dovanodama knygas bibliotekoms, „Tele2“ prisijungė prie iniciatyvos „Knygų Kalėdos“, pakvietusios gyventojus ir bendroves padėti bibliotekoms įsigyti naujų knygų.

Akciją „Knygų Kalėdos" paskelbė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, gavusi 300 vaikų rašytą laišką su prašymu padėti bibliotekoms įsigyti naujų knygų. Prie šios idėjos prisijungus Lietuvos leidėjų asociacijai, Bibliotekininkų draugijai, Spaustuvininkų asociacijai, Rašytojų sąjungos leidyklai, knygynų tinklams „Vaga", „Pegasas" ir „Knygų namai", Sigutės Chlebinskaitės studijai „Tu gali sukurti knygą", LRT ir radijui „Laisvoji banga", akcija „Knygų Kalėdos" tapo nacionalinė.

  
Daugiau informacijos:
Andrius Baranauskas, „Tele2“ viešųjų ryšių vadovas
mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com