Telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ sukurtas naujosios kartos 4G mobiliojo ryšio tinklas šiandien pradėjo veikti didžiuosiuose Švedijos miestuose – Stokholme, Geteborge, Malmėje ir Karlskrunoje. Duomenų perdavimo sparta naujajame tinkle pasieks iki 80 megabitų per sekundę. Lyginant su dabartinio patobulinto trečiosios kartos tinklo, vadinamojo „Turbo 3G“ galimybėmis, tai – dešimt kartų sparčiau. 

Vartotojams 4G ryšys, teikiamas LTE technologijos pagrindu, leis patogiai naudotis paslaugomis, kurioms būtina priimti ir siųsti didelius duomenų srautus – žaisti žaidimus ar internetu žiūrėti didelės raiškos filmus bei televizijos programas. Verslui naujasis tinklas suteiks galimybę keistis didelės apimties bylomis ar rengti vaizdo konferencijas taip pat patogiai, kaip ir naudojantis fiksuotu interneto ryšiu. 

„Šiandien 4G tinklą atveriame didžiuosiuose Švedijos miestuose, jis toliau sparčiai diegiamas ir likusioje šalies dalyje, − sako „Tele2 Švedija“ generalinis direktorius Niclas Palmstierna. − Vis daugiau gyventojų namuose atsisako fiksuoto telefono ryšio ir renkasi mobilųjį. Įsitvirtinant 4G technologijai, panašios permainos netrukus prasidės ir fiksuoto plačiajuosčio interneto rinkoje. Didžiuojamės atverdami duris būsimam plačiausiam 4G tinklui Švedijoje“, – teigia N. Palmstierna. 

Švedijos visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „SIFO“ atliktas tyrimas atskleidžia, kad šios šalies gyventojai domisi naujosios kartos mobiliuoju ryšiu. Vienas iš trijų gyventojų ir kas trečia Švedijoje veikianti įmonė ketina per ateinančius metus pradėti naudotis 4G tinklu. Manoma, kad 4G ryšys yra perspektyvi alternatyva laidiniam ADSL interneto ryšiui ir suteikia mobilumo. 

„Spartesnis mobilusis internetas mūsų klientams 4G tinkle leidžia daryti tą patį, ką jie iki šiol galėjo naudodamiesi fiksuotu ADSL ryšiu“, − pastebi „Tele2 Švedija“ vadovas. 

Naujausios kartos mobiliojo ryšio tinklas Švedijoje šalyje diegiamas toliau ir kitąmet turėtų apimti didžiąją teritorijos dalį. Iki kovo pabaigos 4G ryšys bus pasiekiamas jau 15 didžiausių Švedijos miestų, iki ateinančių metų pabaigos jis bus teikiamas 197 šalies miestuose ir bus prieinamas 99 proc. Švedijos gyventojų. 

Apie „Tele2“
„Tele2“ yra vienas iš pirmaujančių Europos telekomunikacijų operatorių. Bendrovė turi 30 mln. klientų vienuolikoje šalių. „Tele2“ siūlo mobiliojo ir fiksuotojo ryšio produktus bei paslaugas, taip pat interneto, kompiuterių tinklų, kabelinės televizijos ir kitas paslaugas. Nuo 1996 m. „Tele2“ yra kotiruojama NASDAQ OMX. 2009 m. bendrovės apyvarta siekė 39,5 mlrd. Švedijos kronų, o EBITDA – 9,4 mlrd. Švedijos kronų. 
 
 
Daugiau informacijos:
Andrius Baranauskas, „Tele2“ viešųjų ryšių vadovas
mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com