„Būk matomas!“ – tokiu šūkiu organizacija „Drąsinkime ateitį“, Lietuvos kelių direkcija ir telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ kviečia šalies bendrojo lavinimo mokyklas atkreipti dėmesį į moksleivių saugumą kelyje tamsiuoju metų laiku ir prisijungti prie visuotinės Atšvaitų akcijos.

Akcijos metu šalia judrių gatvių ir avaringiausiose Lietuvos vietovėse esančiose mokyklose bus nemokamai išdalinta 35 000 atšvaitų. Jie pasieks 297 mokyklų moksleivius.

Atšvaitų gamybą ir dalinimą finansuoja bendrovė „Tele2“. „Mums svarbu, kad moksleiviai į pamokas ir iš jų keliautų saugiai. Atšvaitus moksleiviams dovanojame ne pirmus metus ir džiaugiamės, kad jie padeda gelbėti gyvybes“, – teigė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

„Atšvaitai ypač svarbūs šiuo metų laiku, kai naktis trunka ilgiau nei diena. Statistika rodo, kad nemažai skaudžių nelaimų įvyksta vairuotojams nepastebėjus pėsčiųjų – viliamės, kad akcijos metu išdalinti atšvaitai padės sumažinti nelaimių skaičių“, – sakė Agnė Zalanskaitė, akciją įgyvendinančios organizacijos „Drąsinkime ateitį“ projektų vadovė.

Atšvaitų dalinimo akcijos metu mokyklose taip pat vyks saugaus eismo viktorinos, susitikimai su kelių policijos pareigūnais, teminės klasės valandėlės ir kiti renginiai – jų metu moksleiviai bus mokomi saugaus eismo pagrindų ir saugaus elgesio keliuose.

Pasak Rimos Jaskutėlienės, Jonavos raj. Bukonių pagrindinės mokyklos mokytojos, akcijos organizatorių dovanojami atšvaitai – ne tik puiki galimybė pradėti kalbėtis su vaikais apie jų saugumą kelyje, tačiau ir šventė mokykloje. „Atšvaitų dienos proga savo mokykloje organizuosime „Apšviestojo“ mokinio rinkimus-fotosesiją, kiekvienoje klasėje bus specialus informacinis stendas“, – pasakojo mokytoja.

Akcijos organizatoriai primena, kad atšvaitas gyvybę gelbsti nešiojamas, todėl svarbu žinoti, kaip atšvaitą pritvirtinti prie drabužių ir kaip jį nešioti, kad vairuotojai eismo dalyvį matytų iš toli.

Atšvaitus vaikams siūloma smeigtuku pritvirtinti prie rūbų, kuprinės ar maišelio. Labai svarbu, kad atšvaitas būtų prisegtas dešinėje drabužių pusėje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai.

Jei vaikas yra judrus ir užmaršus, geriausia prisiūti šviesą atspindinčios medžiagos skiautelę prie jo viršutinių drabužių. Sportuojantiems ar dažnai važinėjantiems dviračiu, rekomenduojama įsigyti spyruoklinį atšvaitą, kurį patogu prisegti ant rankos arba kojos.

  
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 
Andrius Baranauskas „Tele2“ viešųjų ryšių vadovas
Mob. tel. +370 683 66319 El. paštas andrius.baranauskas@tele2.com

Agnė Zalanskaitė „Drąsinkime ateitį“ projektų vadovė
Mob. +370 650 85199 El. paštas: agne@drasinkimeateiti.lt