Šiandien prasideda trečiasis moksleivių lengvosios atletikos čempionato „EURO 2009 – Pildyk spurtas” etapas. Jame dėl teisės atstovauti savo mokyklai finale susirungs 80 pajėgiausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos.

Šio etapo dalyviai sėkmingai pasirodė pirmuose čempionato turuose, kuriuose dalyvavo daugiau nei 4 tūkstančiai moksleivių, sudariusių per 660 komandų.

„Projekto metu atradome gabių ir talentingų vaikų, kuriuos jau pastebėjo lengvosios atletikos treneriai ir pakvietė profesionaliai treniruotis. Tikimės, kad šie vaikai aktyviai sportuos ir galbūt ateityje pakeis mūsų žymiausius lengvaatlečius“, – sakė Evaldas Martinka, Lengvosios atletikos federacijos plėtros ir rinkodaros projektų vadovas, Europos lengvosios atletikos čempionato iki 23 metų organizatorius.

„Mums labai svarbu prisidėti prie moksleivių lavinimo. „Tele2“ nuosekliai remia vaikų aktyvumą, todėl džiaugiamės, kad šis čempionatas sulaukė didžiulio moksleivių susidomėjimo ir padėjo atsiskleisti naujiems talentams“, – teigė Petras Masiulis, „Tele2” generalinis direktorius.

Čempionato turnyrinėje lentelėje dalyviai skirstomi į šiuos regionus: Vilniaus, Kauno, Aukštaitijos, Žemaitijos ir Pietvakarių. Šio etapo metu paaiškės regionų pusfinalių nugalėtojai, kurie kitame etape rungsis dėl teisės dalyvauti finale. Varžybos prasidės kovo 26 dieną ir vyks visą pirmąją balandžio savaitę. Komandos susirungs Marijampolės, Lentvario, Pabradės, Kauno, Biržų, Šilutės, Mažeikių, Raseinių, Kėdainių bei Žiežmarių mokyklose.

Rungtis dėl čempiono vardo bus atrinktos 20 geriausių 5-6 klasių moksleivių komandų. Jos savo mokykloms atstovaus čempionato finale Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno stadione. Ten pat vyks ir Europos lengvosios atletikos jaunimo iki 23 metų čempionatas, kuriame dalyvaus komandos iš 50-ies pasaulio valstybių.

Projekto varžybose dalyvaujantys moksleiviai varžosi sprinto estafečių su posūkiais, šuolio į tolį, kimštinio kamuolo metimo klūpant ir per galvą bei ištvermės bėgimo rungtyse. Be to, jie turi pademonstruoti ir teorines lengvosios atletikos žinias, atsakydami į klausimus apie šią sporto šaką. Komandą sudaro 6 nariai.

„Džiaugiuosi, kad moksleiviai susipažins su lengvąja atletika ir tikiu, kad jie pamils šią sporto šaką. Tikiu, kad tarp šių varžybų dalyvių atsiras jaunuolių, ginsiančių Lietuvos garbę būsimose olimpiadose“, – teigė Virgilijus Alekna, dukart Europos ir olimpinis čempionas.

Visi trečiojo etapo varžybų dalyviai gaus specialius diplomus, o geriausioms pusfinalio ir finalų komandoms bus įteikti čempionato rėmėjo „Tele2“ įsteigti „Pildyk“ prizai bei kvietimai stebėti Europos lengvosios atletikos čempionato iki 23 m. varžybas. Projektas „EURO 2009 – Pildyk spurtas“ startavo pernai lapkritį.

  
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 
Andrius Baranauskas
Viešųjų ryšių vadovas, "Tele2"
Mob. tel. +370 683 66319
El. paštas andrius.baranauskas@tele2.com