Savaitgalį, minint Konstitucijos dieną, vyko trečiasis savanoriškas visuotinis Konstitucijos egzaminas. Pirmą kartą egzamino istorijoje dauguma dalyvių testo užduotis sprendė ne savivaldybių salėse, o naudodamiesi informacinėmis technologijomis – internetu portale DELFI ir mobiliuoju „Tele2“ internetu.

Mobiliuoju „Tele2“ internetu Konstitucijos egzaminą laikyti buvo galima pirmą kartą. Šia galimybe pasinaudojo 400 bendrovės klientų – tai daugiau dalyvių, nei egzamino dieną susirinko Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybėse.

„Džiaugiamės prisidėję prie pilietinės ir teisinės visuomenės plėtros projekto, sudarydami sąlygas egzamino testą spręsti mobiliuoju internetu. Tai ypač svarbu žinant, kad dauguma mobiliojo interneto vartotojų yra jauni žmonės – ugdyti jų pilietinę savimonę ypač svarbu“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Lietuvos gyventojai pirmą kartą turėjo galimybę Konstitucijos egzaminą laikyti ir internetu, DELFI naujienų portale. Jame per egzaminui skirtą valandą laiko, užduotis atliko 218 gyventojų ir 68 teisininkai, kuriems buvo skirtas atskiras testas.

Neturėjusieji galimybės praėjusį šeštadienį sudalyvauti Konstitucijos egzamine, DELFI naujienų portale atlikti egzamino testą ir pasitikrinti savo žinias apie LR Konstituciją galės dar visą šią savaitę iki spalio 31 dienos.

„Kuo daugiau žmonių gerai žinos pagrindinio šalies įstatymo nuostatas, tuo labiau sąmoningoje visuomenėje mes gyvensime. Džiaugiamės galėdami suteikti skaitytojams galimybę tiesiai iš namų pasijungti ir pasitikrinti savo Konstitucijos žinias ir egzamino valandą, ir kitu skaitytojams patogiu laiku“, – sakė DELFI direktorė Jurga Eivaitė.

Savaitgalį savo žinias, spręsdami egzamino testą, jau pasitikrino 5000 šalies gyventojų ir 1200 teisininkų.

Vartotojams, sprendusiems testą „Tele2“ mobiliojo interneto portale wap.tele2.lt, bendrovė skyrė specialią dovaną – visiems jiems nuo lapkričio 1 d. bus mėnesiui nemokamai įjungtas mobiliojo interneto planas „Naršyk 30“.

Konstitucijos žinios, kaip ir pernai, pirmajame egzamino ture buvo tikrinamos testo forma – reikėjo pasirinkti vieną iš kelių atsakymų variantų. Konstitucijos egzaminą mobiliuoju internetu galėjo laikyti visi telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ klientai, kurių, Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, Lietuvoje yra 1,9 mln. Bendrovės mobiliojo interneto portalas wap.tele2.lt yra viena populiariausių tokio pobūdžio svetainių Lietuvoje, jį kas mėnesį aplanko per 200 tūkst. unikalių vartotojų.

Konstitucijos egzaminas organizuojamas jau trečiąjį kartą, pirmą kartą jis buvo surengtas 2007 m., tuomet į savivaldybes varžytis dėl geriausiojo konstitucijos žinovo vardo susirinko per 800 dalyvių, pernai – daugiau nei 1200 dalyvių. Dalyviai skirtstomi į dvi kategorijas: gyventojus ir teisininkus, turinčius teisinį išsilavinimą.

Konstitucijos egzaminą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Projektą vykdo Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su partneriais, projekto inicijavo Letuvos Respublikos Teisingumo ministerija. Pagrindinis projekto partneris – VšĮ „Drąsinkime ateitį“. Partneriai – naujienų portalas DELFI ir telekomunikacijų bendrovė „Tele2“.

Dabartinė Lietuvos Konstitucija visuotiniame referendume priimta 1992 metų spalio 25 d.


Apie DELFI:

DELFI yra didžiausias Lietuvoje naujienų portalas. Tyrimų bendrovės „Gemius“ duomenimis, DELFI auditorija šiuo metu siekia apie 290 tūkst. skaitytojų per dieną.

DELFI grupė iš viso valdo 8 interneto portalus: portalus estų, latvių ir rusų kalbomis Estijoje ir Latvijoje (delfi.ee, rus.delfi.ee, delfi.lv ir rus.delfi.ua), tris portalus Lietuvoje (delfi.lt, ru.delfi.lt ir centras.lt) ir naujienų portalą Ukrainoje (www.delfi.ua).

DELFI savininkai - Estijos žiniasklaidos grupė „Ekspress Group“.

  
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 
Aistė Žilinskienė DELFI komunikacijos vadovė
Tel. +370 5 204 54 00, 8 685 51 454 

Andrius Baranauskas „Tele2“ viešųjų ryšių vadovas
Mob. tel. +370 683 66319 El. paštas andrius.baranauskas@tele2.com