Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ skelbia socialinę paramos akciją, skirtą pagelbėti su širdies ydomis gimusiems kūdikiams. Už akcijos metu surinktas lėšas Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centrui bus padovanota moderni reanimacijos įranga.

Akcijoje dalyvauti gali visi „Tele2“ vartotojai – jų aukos mažiesiems pacientams bus dvigubai vertingesnės, nes dar tiek pat, kiek bus surinkta lėšų, skirs pati bendrovė.

„Šiuo metu „Tele2“ paslaugomis naudojasi daugiausiai Lietuvos gyventojų – mūsų bendruomenė yra didžiausia, todėl visi kartu mes galime padėti išgelbėti dar daugiau mažylių gyvybių“, – sakė „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.

Pasak „Tele2“ vadovo, šia akcija siekiama ugdyti visuomenės bendruomeniškumo jausmą – juk kartu galima padaryti daugiau nei atskirai. „Kreipiamės į „Tele2“ bendruomenę ir kviečiame gerus darbus daryti bendromis jėgomis. Tikimės, kad ši akcija prisidės stiprinant pilietinės visuomenės vaidmenį Lietuvoje“, – pažymėjo P. Masiulis.

Dalyvauti akcijoje „Tele2“ vartotojai gali skambindami ar siųsdami trumpąją SMS žinutę numeriu 1413. Vienas toks skambutis ar žinutė mobiliojo ryšio vartotojui kainuos 5 Lt, dar tiek pat skirs „Tele2“, tad viena bendrovės vartotojo auka Paramos mažylio širdžiai fondo sąskaitą papildys 10 Lt.

Surinkti pinigai bus skirti įsigyti specialiai reanimacinei įrangai, kainuojančiai apie 300 tūkst. litų. Kęstutis Versockas, Vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas, sako, kad šiuo metu ligoninėje yra įrengtos penkios tokios lovos. Tačiau jų nepakanka, todėl ligoninė negali priimti visų širdies ydas turinčių kūdikių.

Pasak K. Versocko, šeštos vietos įrengimas būtų didelė pagalba vieninteliam Lietuvoje tokiam skyriui, o lovų trūkumas artėjant vasarai yra itin aktualus. „Dėl vietų stygiaus daugiausiai problemų iškyla vasarą. Tuomet išauga gimstamumas, o kartu padidėja ir naujagimių su įgimtomis širdies ydomis skaičius. Dar iki metų pabaigos papildomai išoperuotume apie 25-30 vaikų“, – teigė Vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas.

Širdies chirurgijos centro duomenimis, kasmet aštuoni iš tūkstančio šalies kūdikių gimsta su širdies yda. Kas dešimto mažojo paciento sveikatos būklė būna tokia kritiška, kad širdies operacija turi būti atlikta jau per pirmąsias gyvenimo valandas. Iš viso Širdies chirurgijos centre kasmet skubiai atliekama apie 250 sudėtingų širdies operacijų naujagimiams ir vaikams, apie 50 iš jų – pirmosiomis mažylių gyvenimo valandomis.

  
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 
Mindaugas Biliauskas
Atstovas spaudai
Mob. tel. +370 673 96404
El. paštas mindaugas.biliauskas@eurorscg-pr.lt