Nuo šiol vaikai į namus grįš saugiau. Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ drauge su socialiniu projektu „Drąsinkime ateitį“ šį penktadienį visoje Lietuvoje moksleiviams planuoja išdalinti per 30 000 atšvaitų. Projekte dalyvauja mokyklos, veikiančios avaringiausiose Lietuvos vietovėse, kur atšvaitų reikia labiausiai, be to, dalis atšvaitų bus išdalinta „Tele2“ atstovybėse.

Susirūpinti vaikų saugumu bendrovę paskatino niūri statistika – net trys iš keturių eismo įvykių įvyksta tamsiuoju paros metu. Pavojų didina ir neseniai įvestas žiemos laikas – persukus laikrodžius valanda atgal, sutemsta gerokai anksčiau.

Svarbu tai, kad atšvaitus mokyklose žadama ne vien išdalinti. Gyvybę jie gelbsti nešiojami, todėl mokytojai informuos moksleivius, kaip atšvaitą pritvirtinti prie drabužių, kaip jį nešioti, kad jaunąjį eismo dalyvį vairuotojai išvystų iš anksto.

Atšvaitus vaikams siūloma smeigtuku pritvirtinti prie rūbų, kuprinės ar maišelio. Labai svarbu, kad atšvaitas būtų prisegtas dešinėje drabužių pusėje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai.

Jei vaikas yra judrus ir užmaršus, geriausia prisiūti šviesą atspindinčios medžiagos skiautelę prie jo viršutinių drabužių. Sportuojantiems ar dažnai važinėjantiems dviračiu, rekomenduojama įsigyti spyruoklinį atšvaitą, kurį patogu prisegti ant rankos arba kojos.

„Atšvaitas gali išgelbėti vaikui gyvybę, tačiau nepakanka tik jį turėti. Todėl siekiame priminti tėveliams, kad jų pareiga – pasirūpinti, jog vaikai atšvaitą nešiotų kasdien“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius. „Kreipiamės į tėvus ir raginame, kad jie kas rytą patikrintų, ar jų vaikas turi atšvaitą, primintų, kaip reikia jį nešioti – juk atšvaitas yra tarsi vaiko angelas sargas, saugantis jį nuo tamsos ir nepastabių vairuotojų.“

  
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 
Andrius Baranauskas
Viešųjų ryšių vadovas, "Tele2"
Mob. tel. +370 683 66319
El. paštas andrius.baranauskas@tele2.com