Šiandien startuoja naujas lengvosios atletikos projektas „EURO 2009 – Pildyk Spurtas“, kuriuo siekiama šią sporto šaką populiarinti moksleivių tarpe. Visoje Lietuvoje vyksiančiose varžybose moksleiviai rungsis dėl teisės atstovauti savo mokyklą finalinėse varžybose Kaune, S.Dariaus ir S.Girėno stadione. Ten pat vyks Europos lengvosios atletikos čempionato iki 23 m. rungtynės, kuriose dalyvaus komandos iš 50-ies pasaulio šalių.

Varžybose dalyvaus 5-6 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos, jas sudaro 5 atrankos etapai. Rungdamiesi dėl teisės patekti į kitą rungtynių etapą jie turės pademonstruoti teorines lengvosios atletikos žinias ir atsakyti į 3-5 klausimus apie šią sporto šaką. Be to, moksleivių laukia kova praktinėse rungtyse – jie turės bėgti sprinto estafetę su posūkiais, šokti į tolį, mesti kimštinį kamuolį klūpant ir per galvą bei bėgti ištvermės bėgimą.

Atrankinės varžybos vyks visuose šalies miestuose ir rajonuose. Jose užsiregistravo per 100 mokyklų, kuriose vyks pirmasis atrankos etapas.

„Džiaugiuosi, kad moksleiviai susipažins su lengvąja atletika ir tikiu, kad jie pamils šią sporto šaką. Tikiu, kad tarp šių varžybų dalyvių atsiras jaunuolių, ginsiančių Lietuvos garbę būsimose olimpiadose“, – teigė Virgilijus Alekna, dukart Europos ir olimpinis čempionas.

„Naujos rungtys ir novatoriška varžybų organizacija suteiks vaikams galimybę atrasti pagrindinių lengvosios atletikos užsiėmimų džiaugsmą. Be to, siekiame didinti susidomėjimą lengvąja atletika nuo mažų dienų – juk pasaulyje ji nuo seno yra laikoma sporto karaliene“, – varžybų tikslus aiškino Virginijus Daukšys, Lengvosios atletikos federacijos plėtros ir rinkodaros grupės direktorius, Europos lengvosios atletikos čempionato iki 23 m. direktorius.

Visiems pirmojo etapo varžybų dalyviams bus įteikti diplomai, o geriausiai kituose etapuose pasirodžiusios komandos gaus varžybų rėmėjo „Tele2“ įsteigtus „Pildyk“ prizus bei kvietimus stebėti Europos lengvosios atletikos čempionato iki 23 m. varžybas.

„Mums labai svarbu prisidėti prie moksleivių lavinimo. „Tele2“ nuosekliai remia vaikų aktyvumą, todėl tikime, kad būsimos varžybos padės jiems atskleisti naujus talentus“, – teigė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

  
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 
Andrius Baranauskas
Viešųjų ryšių vadovas, "Tele2"
Mob. tel. +370 683 66319
El. paštas andrius.baranauskas@tele2.com