Lietuvos įmonių vadovai turi puikią galimybę iš arčiau susipažinti su vieno iš labiausiai pripažintų Europos verslo stratego Costas Markides idėjomis.

Originaliomis įžvalgomis garsėjantis ekspertas šiandien dalyvaus Palangos „Vanagupės“ viešbutyje vyksiančiame iniciatyvos „TIVVI – „Tele2“ inovatyvaus ir veržlaus verslo iniciatyva“ seminare vadovams „Strategijos inovacijos: kaip pakeisti konkurencinio žaidimo taisykles ir įtvirtinti savo pranašumą?“ Londono verslo mokyklos Strateginės lyderystės katedrai vadovaujantis C. Markides žada pasidalinti savo pastebėjimais apie inovacijų diegimą ir „greitų antrųjų“ (ang. „fast second“) įmonių pranašumus.

„Ekonominio lėtėjimo laikotarpiu verslui kaip šviežio oro gurkšnio reikia pokyčių ir nestandartinių idėjų. Nusistovėjusių rinkos taisyklių laužymas ir bandymai į tuo pačius verslo procesus pažiūrėti kitaip yra sunkus kelias, tačiau dažnai įmonei tai gali tapti vartais į sėkmę“, - sakė „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.

Pagrindinis C. Markides pranešimo akcentas – strateginių inovacijų svarba. „Įmonės dažnai moka gerinti savo esamą veiklą, bet paprastai to nepakanka. Tai ypač akivaizdu brandžiose rinkose, kuriose strateginės inovacijos yra pagrindinis verslo augimo šaltinis“.

Mažoms bendrovėms jis pataria susirasti nedidelę verslo nišą, kurioje įmonė iš pradžių būtų mažesnė rinkos dalyvė, bet veiktų pelningai. Jo manymu, konkurencinę kovą su stambiais konkurentais mažesnės įmonės galėtų laimėti pasirinkusios partizaninio karo taktiką.

C. Markides mokslinių tyrinėjimų sritys – inovacijų vadyba ir taikymas įmonėse, konkurencijos strategijos ir strateginis įmonių pertvarkymas. Jis yra baigęs bakalauro studijas Bostono universitete, o vadybos magistro ir daktaro laipsnius įgijo Harvardo verslo mokykloje. C. Markides straipsniai buvo publikuojami tokiuose svarbiuose verslo leidiniuose kaip „Harvard Business Review“, „Business Strategy Review“ ir kituose, jis yra išleidęs jau penkias studijas, skirtas verslo inovacijoms ir pokyčiams valdyti.

TIVVI ciklo tarptautiniai seminarai vadovams nuo vasario vyksta didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kurių metu „Tele2“ kviečia verslininkus drauge su ekspertais kartu ieškoti geriausių efektyvaus verslo sprendimų. Susipažinti su seminaro lektorių pranešimais ir praktiniais pavyzdžiais galima specialiai TIVVI projektui skirtame interneto tinklapyje.

  
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 
Andrius Baranauskas
Viešųjų ryšių vadovas, "Tele2"
Mob. tel. +370 683 66319
El. paštas andrius.baranauskas@tele2.com