Trumpametražių lietuviškų filmų festivalio AXX žiūrovai geriausiu filmu išrinko kino juostą „Bausmė“. Už šį filmą per tris savaites balsavo daugiausiai pagrindinės festivalio rėmėjos „Tele2“ vartotojų. 

Jaunųjų kūrėjų kino noveles gėrio tema festivalyje AXX pamatė daugiau nei 4 tūkst. žiūrovų ir net trečdalis jų savo nuomonę pareiškė balsuodami trumposiomis SMS žinutėmis ir wap.tele2.lt. Filmo „Bausmė“ kūrybinė komanda ne tik pateko į antrąjį festivalio etapą, bet ir buvo apdovanota AXX ir „Tele2“ suvenyrais bei 1 tūkst. Lt sąskaita pokalbiams. Penkiasdešimt balsavusiųjų laimėjo firminius festivalio suvenyrus. 

„Džiaugiamės, kad „Tele2“ vartotojai aktyviai naudojosi galimybe ne tik pamatyti AXX filmus, bet ir nuspręsti, kuriam režisieriui suteikti progą dalyvauti antrajame festivalio etape ir ilgesniame filme išreikšti savo asmeninį požiūrį į gėrį“, - teigia „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis. 

Penktadienio vakarą kino teatre “Coca-cola Plaza Vingis” vykusioje apdovanojimų ceremonijoje buvo paskelbti visi 5 geriausi filmai, kurių režisieriai pateko į antrąjį festivalio etapą ir gavo finansavimą kurti naujus 20-ies minučių filmus. Be žiūrovų favorito į tolesnį festivalio etapą pateko ir keturi komisijos išrinkti filmai: Mandabalu“, „Ostija“, „Sūrininkas“ ir „Ką padarė Džonis“. 

Renginio metu komisija taip pat paskelbė 10 nominacijų nugalėtojus – daugumoje jų triumfavo juostos „Mandabalu“ kūrybinė grupė. Geriausiu aktoriumi pripažintas Algirdas Dainavičius iš filmo “Mandabalu”, o geriausia aktore - Agata Meilutė iš “Bausmės”. Geriausiu antrojo plano aktoriumi tapo Ramūnas Cicėnas iš juostos “Gyvenimo obuolys”, o geriausios antrojo plano aktorės nominacijoje laimėjo Tinia Dimdia iš filmo “Mandabalu”. 

Geriausio scenarijaus apdovanojimas atiteko “Mandabalu” kūrybinei grupei - Šarūnui Mikulskiui ir Deimai Kelias, geriausio operatoriaus – Mykolui Aleknavičiui iš filmo „Ostija“, o geriausias montažo režisieriaus – taip pat su „Ostija“ dirbusiam Vytautui Chlebinskui. Komisija labiausiai įvertino dainininko Viktoro Diawaros filmui „Mandabalu“ sukurtą garso takelį, o geriausia dailininke pripažino su juosta „Ostija“ dirbusią Ievą Juodelytę. Specialų apdovanojimą komisija skyrė juostai, labiausiai atitikusiai temą - filmui “Mandabalu”. 

Trumpo metražo filmuose vėl nusifilmavo būrys Lietuvos aktorių ir pramogų verslo atstovų: Romas Ramanauskas, Gabrielius Liaudanskas – Svaras, Martynas Starkus, Viktorija Kuodytė, Tomas Krivickas-Psichas, Natalija Zvonkė, Audrius Bružas, Ramūnas Cicėnas, Giedrius Arbačiauskas bei kiti. 

Komisiją sudarė kino, teatro atstovai, verslininkai: festivalio globėjas David Wilkinson, festivalio kuratorius ir filmų kritikas Skirmantas Valiulis, aktoriai Juozas Budraitis ir Ingeborga Dapkūnaitė, teatro režisierius Oskaras Koršunovas, kino režisierė ir aktorė Janina Lapinskaitė, kino kritikas Tomas Auksarankis, rašytojas ir dramaturgas Sigitas Parulskis, šou verslo atstovai Jogaila Morkūnas ir Andrius Rožickas, „Forum Cinemas“ projektų vadovas Gintaras Plytnikas, videotekos „Eliksyras“ savininkas Eimutis Kuzmickas, UAB „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis. 

Šiuo metu festivalio AXX GĖRIS kino filmus galima pamatyti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio kino teatruose. 

Kontaktinis asmuo - Andrius Baranauskas, ryšių su visuomene agentūra KOMUNIKACIJOS TILTAI / EURO RSCG PR. Tel. +370 699 55837. El. paštas: andrius@eurorscg-pr.lt