Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ peržiūri planus diegti trečiosios kartos mobiliojo ryšio (3G) tinklą. Bendrovės sprendimą lėmė objektyvi situacija rinkoje – menkas vartotojų poreikis naudotis 3G ryšio paslaugomis, šio ryšio standartus atitinkančių mobiliųjų telefonų trūkumas ir bendrovės nenoras užkrauti vartotojams papildomas išlaidas, susijusias su 3G ryšio diegimu. 

„Šiandien rinka dar nėra pasirengusi 3G ryšio paslaugoms, todėl nusprendėme nukelti planus diegti šias paslaugas vėlesniam laikui. Tai reiškia, kad mūsų vartotojai ir toliau mokės tik už tai, kuo naudojasi – milžiniškų investicijų, skirtų 3G ryšiui diegti, į paslaugų savikainą neįtrauksime“, – teigė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius. 

Pasak jo, 3G ryšio diegimas visuose Lietuvos rajonuose bendrovei kainuotų daugiau nei 100 mln. litų investicijų. Tai reiškia, kad už galimybe naudotis 3 G ryšiu kiekvienas iš 1,8 mln. „Tele2“ vartotojų turėtų sumokėti beveik 60 litų. 

„Vartotojai puikiai supranta, kad investuojamas lėšas įmonės įtraukia į savo paslaugų savikainą. Nenorime, kad mūsų klientai mokėtų už paslaugą, kuria naudojasi tik labai nedidelė jų dalis – tai pagrindinė priežastis, dėl kurios atidedame plėtrą“, – pareiškė P.Masiulis. 

Laikydamasi mažų kaštų politikos „Tele2“ 3G paslaugas siūlys tuomet, kai rinkoje atsiras pakankamai vartotojų, galinčių naudotis trečiosios kartos ryšiu. Tačiau jų skaičiaus plėtrą, P.Masiulio teigimu, stabdo tiek telefonų, tinkamų naudotis šia paslauga, trūkumas, tiek menkas trečiosios kartos paslaugų poreikis rinkoje. 

„Planavome, kad rinkoje pasirodys pakankamai pigūs, apie 300 Lt kainuojantys mobilieji telefonai, palaikantys 3G technologijas. Deja, mūsų lūkesčiai nepasiteisino: telefonų pasiūla menka, o ir tie patys aparatai per brangūs, kad jais naudotųsi didžioji vartotojų dalis“, – nurodė „Tele2“ vadovas. 

Su analogiškomis problemomis susiduria ir kitų šalių operatoriai. Pavyzdžiui, Norvegijoje, kurios gyventojai – vieni aktyviausių telekomunikacijų paslaugų vartotojų pasaulyje, o trečiosios kartos mobilusis ryšys teikiamas nuo 2004 m., juo naudojasi tik 2 proc. visų abonentų. 

„Šioje šalyje vartotojų perkamoji galia didelė, tačiau dėl menkos 3G palaikančių telefonų pasiūlos ir trumpo baterijos gyvavimo laiko juos renkasi tik nedidelė vartotojų dalis. Daugumos abonentų poreikius tenkina įprasto mobiliojo ryšio galimybės, juolab kad jos leidžia teikti ir specialiai 3G ryšiui kurtas paslaugas, tokias kaip mobilusis internetas ar vaizdo žinučių siuntimas“, – atkreipė dėmesį „Tele2“ vadovas. 

„Tele2“ užsakymu atlikta apklausa, kurią vykdė ryšių su vartotojais valdymo įmonė „Transcom Worldwide“, atskleidė, kad šiandien 3G ryšio paslaugomis naudojasi tik mažiau nei vienas procentas visų vartotojų, tiek pat jų nurodė turintys pakankamai žinių apie šią paslaugą. 

Dauguma respondentų pabrėžė, kad trečiosios kartos mobiliuoju ryšiu nesinaudoja dėl to, kad jiems pakanka dabartinių paslaugų (45 proc.), be to, juos atbaido didelės 3G standartą palaikančių telefonų kainos: net 67 proc. apklausoje dalyvavusių žmonių už 3G paslaugas pasirengę mokėti ne daugiau, nei už mobilųjį ryšį moka dabar. Didžioji dalis respondentų nurodė, kad 3G ryšio paslaugomis naudosis tuomet, kai tai darys didžioji dalis jų aplinkos žmonių. 

Kontaktinis asmuo - Andrius Baranauskas, ryšių su visuomene agentūra KOMUNIKACIJOS TILTAI / EURO RSCG PR. Tel. +370 699 55837. El. paštas: andrius@eurorscg-pr.lt