Po sėkmingo praėjusių metų starto, lietuviško kino festivalis-konkursas “AXX” tęsia pradėtą darbą su nauja tema, naujais kūrėjais, naujais filmais ir nauju rėmėju. 

Praėjusiais metais per du etapus festivalio filmus pamatė daugiau nei 18 tūkstančių žiūrovų. Daugiau nei 6 tūkstančių tiražu buvo išleisti "AXX 12 filmų" ir "AXX 6 filmai" DVD. Taip pat filmai buvo parodyti televizijų LNK ir TV1 eteriuose. 

Šiais metais festivalį įgyvendinti padės telekomunikacijų bendrovė „Tele2“. Pasak Petro Masiulio, „Tele2“ generalinio direktoriaus, kino menas yra viena iš daugelio bendravimo formų, todėl bendrovė tiesiog negali neskirti tokiam festivaliui dėmesio. 

Festivalio organizatoriai gavo daugiau nei 80 scenarijų, iš kurių bus atrinkti 9 geriausieji. Dešimtasis dalyvis bus “Pravda” vienos minutės filmų nugalėtojas Tadas Vidmantas. Skirtingai nei pirmaisiais metais, pirmąjame festivalio etape dalyvaus ne 12, o 10 kūrėjų. 

"Pirmasis festivalis buvo eksperimentinis. Mes eksperimentavome kiekviename žingsnyje, nes norėjome rasti formą, kuri būtų patogi ir suprantama tiek mums, tiek kūrėjams, tiek ir žiūrovams. Šis festivalis buvo naujiena savo forma, pateikimu, tikslais, struktūra ir normalu, kad nebuvo išvengta tam tikrų klaidų geriausio sprendimo beieškant," - kalbėjo vienas festivalio organizatorių Tomas Ivanauskas. 

"Mes tikime jaunu, besivystančiu ir perspektyviu Lietuvos kinu. AXX festivalis tapo savotiška jaunojo lietuviško kino atgimimo pradžia. Tai yra svarbus iššūkis, todėl kūrėjams ir organizatoriams be galo reikalinga parama bei palaikymas. Kiekvienas, turintis naują, ambicingą idėją, siekdamas tikslo turi įveikti ilgą ir sunkų kelią, kovoti už savo vertybes. Kažkuria prasme savo srityje tą kelią pažino ir "Tele2", todėl dabar su pasididžiavimu remiame metančius iššūkį," - sako P. Masiulis. 

Antrasis festivalis-konkursas "Gėrio" tema skirsis ne tik dalyvių kiekiu, bet ir filmų rodymų tvarkaraščio išdėstymu. Pirmųjų 10 filmų premjera įvyks spalio 6 d., o antrojo etapo premjera 2007 m. vasario pradžioje. "Taip mes duodame daugiau laiko kūrėjams, nes praėjusiais metais antrąjame etape susidūrėme su kūrėjų nuovargio ir idėjų stygiaus problema," - vertina T. Ivanauskas 

Kontaktinis asmuo - Andrius Baranauskas, ryšių su visuomene agentūra KOMUNIKACIJOS TILTAI / EURO RSCG PR. Tel. +370 699 55837. El. paštas: andrius@eurorscg-pr.lt