Antroji pagal dydį Lietuvoje mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ nuo šių metų spalio 17-os dienos stabdo fiksuoto ryšio verslą Lietuvoje. Tokį sprendimą kompanija priėmė dėl nepalankių konkurencijai sąlygų. 

„Lietuvos vyriausybė ir Ryšių reguliavimo tarnyba nesuteikė vienodų galimybių konkuruoti fiksuoto ryšio versle su „Lietuvos telekomu“, nors to ir reikalauja Europos Sąjungos direktyvos. Ryšių reguliavimo tarnyba nustatė per aukštas tinklų sujungimo kainas, taip užkirsdama TELE2 kelią teikti paslaugas ir atitinkamai - konkuruoti lygiomis teisėmis ir sąlygomis. Valstybės pagalba atsikratant monopolijos buvo ribota ir per menka, todėl „Lietuvos telekomas“ visiškai kontroliavo situaciją. 

„Tele2“ nusprendė, kad be pakankamos valstybės paramos konkuruoti su „Lietuvos telekomu“ fiksuoto ryšio ir plačiajuosčio interneto versle neįmanoma”, – taip pasitraukimo iš fiksuoto ryšio verslo priežastis komentavo „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis. 

Jis apgailestavo, kad Lietuvos žmonės nebegalės pasinaudoti Europos Sąjungos suteikiamomis teisėmis rinktis fiksuoto ryšio operatorių ir taip praras galimybę kalbėti pigiau. „Lietuvoje į fiksuoto ryšio rinką vėl grįžta monopolis“, - sakė „Tele2“ vadovas P. Masiulis. 

„Tele2“ fiksuoto ryšio klientai galės ir toliau naudotis paslauga „Tele2 fiksuotas ryšys“, bet nebebus sudaromos sutartys su naujais klientais. 

„Esantys klientai tikrai nepatirs jokių nepatogumų, - užtikrino „Tele2“ generalinis direktorius P. Masiulis. - Tačiau „Tele2“ sustabdo aktyvią veiklą bei investicijas į fiksuotą ryšį Lietuvoje ir koncentruosis į mobiliojo ryšio verslą, nes čia matome didesnių galimybių“.