Nuo rugsėjo 4 iki 15 dienos gabiausi moksleiviai iš dvidešimties įvairių Lietuvos kaimo mokyklų praleis tradicines pamokas. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas kartu su telekomunikacijų bendrove “TELE2” ir kitais projekto rėmėjais suteikė vienuoliktokams galimybę studijuoti verslo mokykloje, kuri Palangoje tęsis dešimt dienų. 

„Almos Adamkienės Fondo ir TELE2 verslo mokykla“ - tai naujas ponios A.Adamkienės bei „Tele2“ projektas. Jame dalyvauti šiemet turės galimybę 20 gabiausių vienuoliktos klasės moksleivių iš įvairių Lietuvos rajonų: Klaipėdos, Kaišiadorių, Raseinių, Rokiškio, Pasvalio, Vilniaus. 

“Projektas suteiks galimybę moksleiviams iš provincijos susipažinti su verslo ir politikos pagrindais, susitikti su įdomiais ir žinomais žmonėmis. Šį projektą mums padės įgyvendinti daug garsių politikos ir verslo atstovų, kurie moksleiviams skaitys paskaitas ir ves užsiėmimus”, - sako p.Alma Adamkienė. 

„Lietuvos kaimuose ir miesteliuose gyvena daug talentingų vaikų, neatrastų jaunųjų talentų, kurie galbūt neturi galimybių pasireikšti. Šis projektas suteiks unikalią progą paprastiems kaimo vaikams tobulėti, atsiskleisti, susipažinti su verslo užkulisiais, klestinčiomis kompanijomis. Galbūt daug pasiekę verslininkai taps kaimo moksleiviams pavyzdžiu ir pakeis jų likimą? Viliamės atrasti naujų talentų bei išugdyti sėkmingus ateities verslininkus, kurie uždirbs didžiules pensijas kitiems Lietuvos žmonėms“, -- sako „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis. 

“Tikimės, kad moksleiviai per dešimt dienų išmoks dalykų, kurie paprastai mokyklose nėra dėstomi”, - pažymi Almos Adamkienės Fondo projektų vadovas Artūras Povilaitis. 

Rugsėjo 4 dieną dvidešimt moksleivių susirinks Palangoje ir įsikurs viešbutyje “Tulpė”. Daugiau nei savaitę jaunieji studentai gyvens ir dirbs moksleiviams neįprastu režimu – paskaitos ir užsiėmimai Arvydo Sabonio poilsio namuose “Pušų paunksnėje” truks nuo ryto (9:30 val.) iki pavakarių (16 val.). 

Vakarais moksleivių dar lauks susitikimai su žinomais verslininkais bei politikais. Šios mokyklos dalyviams bus skaitomos paskaitos apie verslo vadybą, įmonių steigimą, investicijas, draudimą ir bankininkystę, politiką bei partijas, rinkodarą bei viešuosius ryšius. “Ne mažiau nei paskaitos, moksleiviams įspūdį turėtų palikti ir patys lektoriai, tarp kurių – Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius, Gitanas Nausėda, SEB Vilniaus banko prezidento patarėjas, Seimo narys Petras Auštrevičius, Laisvosios rinkos instituto viceprezidentas Remigijus Šimašius, televizijos ir šou verslo atstovas Arūnas Valinskas, “Finasta” vadovas Dalius Kaziūnas”, - sako Artūras Povilaitis. 

Po paskaitų moksleiviai kiekvieną dieną susitiks su Klaipėdos ir Palangos miestų merais, Klaipėdos universiteto rektoriumi ir dekanais, įvairiais verslininkais ir žiniasklaidos atstovais. Mokiniai turės galimybę sužinoti ir išmokti verslo subtilybių susitikę su “Čili” restorano marketingo vadovu Mindaugu Gumausku, “SARMA” parduotuvių tinklo vadove Ingrida Gelminauskiene , “Verslo žinių” dienraščio rinkodaros vadove Aušra Barysiene, tekstilės fabriko “AUDIMAS” vadove Ona Balžekiene, bendrovės “Penki kontinentai” vadovu Idraku Dadašovu ir daugeliu kitų. 

Po 7 dienas truksiančių apmokymų mokykloje dalyviai bus suskirstyti į keturias komandas, kurios per dvi dienas turės atlikti užduotis iš sričių, kurias studijavo. Rugsėjo 14 dieną komisija, įvertinusi darbus, paskelbs geriausią moksleivių komandą, kuriai atiteks projekto rėmėjų apdovanojimai. 

“Džiaugiamės, kad pirmajam analogų Lietuvoje neturinčiam projektui pritarė ir sutiko prie jo prisidėti daug Lietuvos įmonių, verslininkų, politikų. Norėtume, kad kitais metais projekte galėtų dalyvauti daugiau gabių moksleivių”, - sako projekto autorius ir organizatorius Artūras Povilaitis.