„Tele2“ grupė Švedijoje inicijuoja itin didelės apimties projektą, kuriuo siekiama, kad operatoriaus  4G tinklas kaip įmanoma labiau tausotų energiją. Ši iniciatyva pradėta įgyvendinant Švedijos bei Jungtinių Tautų iškeltus svarbius klimato kaitos tikslus 2020 metams.

„Mes didžiuojamės, kad „Tele2“, vienintelis operatorius Švedijoje, pradėjo labai didelį efektyvesnio energijos suvartojimo projektą, skirtą prisidėti prie klimato išsaugojimo. Mums būdinga užimti lyderio poziciją bei mesti iššūkį visai mūsų pramonei, kuriant tvaresnį mąstymą“, – sako „Tele2“ generalinis direktorius Švedijoje Samuel Skott.

Numatyta veikla apims techninius atnaujinimus ir inovacijų diegimą. Taip pat bendrovė prisijungs prie pasaulinio „SooGreen“ projekto, skirto į paslaugas orientuotam Žalųjų mobiliųjų tinklų optimizavimui.

2020 metams Švedijos išsikelti energetikos tikslai – gana ambicingi. Pavyzdžiui, užsibrėžta bendrą šalies energijos suvartojimą sumažinti 20 proc. ir daugiau nei 50 proc. savo energijos išgauti iš atsinaujinančių šaltinių.

Švedijoje veikiantis „Tele2“ 4G tinklas sunaudoja maždaug 70 proc. visos bendrovės suvartojamos energijos. Tai suprasdama, mobilaus ryšio lyderė aktyviai dirba prie 4G tinklo energijos sunaudojimo optimizavimo ir tinklo tvarumo ateityje užtikrinimo.

Šiuo metu „Tele2“ išbando ir naują, energiją efektyviau naudojantį sprendimą. Pagrindinės ryšio stoties galios stiprintuvas išjungiamas, kuomet ji neperduoda duomenų. Bus įvertinti ir kiti inovatyvūs sprendimai, pavyzdžiui, išmaniosiomis priemonėmis prailginti pagrindinių stočių baterijų veikimą energijos dingimo metu.

Taip pat „Tele2“ yra ir vienintelis švedų operatorius, prisidedantis prie tarptautinės „SooGreen“ iniciatyvos, kuri siekia sukurti ekologiškesnę telekomunikacijų pramonę. Ją remia ir vyriausybinė Švedijos mokslinių tyrimų ir plėtros agentūra „Vinnova“. Šio projekto metu „Tele2“ bendradarbiaus su Švedijos technologijų institutu „KTH“, kad kartu skleistų žinias apie tai, kaip telekomunikacijų sektorius ateityje galėtų tapti tvaresniu.

Lietuvoje „Tele2“ taip pat siekia mažinti poveikį gamtai ir aktyviai prisideda prie energijos tausojimo. Bendrovė savo veikloje naudoja ratifikuota žaliąją elektros energiją. O nuo 2016 m. rugsėjo pirmoji Lietuvoje su privačiais klientais ėmė sudaryti vien elektronines sutartis. Operatoriaus salonuose paslaugų sutartis klientai skaito ir pasirašo planšetinio kompiuterio ekrane, o kopijas gauna elektroniniu paštu arba savitarnos svetainėje.