„Dosnumo antradienio“ proga – 5 išmanūs aukojimo būdai

2021-11-30

„Dosnumo antradienio“ proga – 5 išmanūs aukojimo būdai

 „Dosnumo antradienis“ – daugiau nei dešimtmetį visame pasaulyje minima diena, kuri kviečia aukoti ir prisidėti prie ne pelno siekiančių organizacijų veiklos bei sėkmingo jų misijų vykdymo. Į Lietuvą pamažu atkeliaujanti tradicija skatina nepamiršti, kad kiekvienas iš mūsų turime ką duoti, o net ir mažiausi dosnumo ženklai gali būti labai reikšmingi. 

Arnoldas Lukošius, „Tele2 inovacijų biuro” ekspertas, tikina, kad šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę aukoti lengvai ir saugiai, tad paremti norimą žmogų ar organizaciją galima vos keliais paspaudimais išmaniuosiuose įrenginiuose. 

1. „Aukok.lt“ – tai aukojimui internetu skirtas portalas, leidžiantis paramą suteikti daug patogiau ir greičiau. „Aukok.lt“ užtikrina saugų aukojimą, kadangi visi paramos projektai yra kruopščiai įvertinami ir atrenkami. Skelbiami projektai aiškiai suskirstyti pagal temas (švietimui ir kultūrai, gyvūnams ir gamtai, vaikams ir šeimai), tad čia galėsite lengvai išsirinkti norimą paremti sritį bei organizaciją. Portale skelbiami išsamūs projektų aprašymai ir iki šiol surinktos sumos. Užtikrinama, kad parama organizacijas pasiekia greitai ir patogiai, tad jūsų skirti pinigai tikrai nukeliaus ten, kur ir turėtų. Šio portalo dėka, įmonės gali kviesti aukoti ir kitus, o norintys prisidėti prie kilnaus tikslo, gali tai padaryti vos vienu mygtuko paspaudimu. 

2. SMS žinutės ir skambučiai – paprastai ir be papildomų pavedimų aukoti galite skambindami trumpuoju numeriu ar siųsdami žinutę. Skiriant paramą tokiu būdu, paaukoti pinigai bus priskaičiuojami prie jūsų telefono sąskaitos. Paaukoti galite skambindami nurodytu numeriu ir telefono klaviatūroje surinkdami nurodytą kodą. Teikiant paramą trumpąja žinute –  teksto langelyje reikia įvesti išskirtinį žodį ar kodą ir išsiųsti nurodytu telefono numeriu. Skiriant lėšas šiais būdais galite pasirinkti norimą sumą ir greitai ją skirti organizacijai. Prieš aukojant svarbu įsitikinti, kad nurodytas numeris ir kodas yra teisingi. 

3. „Patreon“ tarptautinė sutelktinio rėmimo platforma leidžia aukoti ne tik kūrėjams, bet ir nevyriausybines organizacijoms ar pavieniams žmonėms, kuriems reikalinga finansinė pagalba. Naudojant prenumeratos mokėjimo modelį, galima kas mėnesį skirti pasirinktą sumą, mainais į išskirtinę prieigą, papildomą turinį arba galimybę susipažinti su kūrybiniu keliu. Ne pelno siekiančios organizacijos platformoje turi priėjimą prie išskirtinių forumų, galimybę bendrauti su savo bendruomenės nariais ir rengti tiesiogines transliacijas. Čia galėsite lengvai paremti ne tik lietuviškas organizacijas, bet ir tarptautines iniciatyvas, siekiančias užtikrinti gyvūnų apsaugą, plastiko taršos mažinimą ar vaikų išsilavinimą. Prieš aukojant turėsite galimybę susipažinti su paskyrų aprašymais ir aukojimo tikslu bei  sužinoti jau surinktą sumą.

4. „Contribee“ – alternatyvą šiomis dienomis ypač populiarioms sutelktinio rėmimo platformoms pasiūlė ir lietuviai. „Contribee“ skirta kūrėjams, tačiau ja gali naudotis ir pavieniai žmonės ar organizacijos, ieškančios rėmimo. Kūrėjams nėra taikomi jokie mokesčiai, o prenumeratoriai gali rinktis tarp vienkartinio mokėjimo ar prenumeratos. Platforma pateikia pagrindinę informaciją apie kūrėją, papildomus kanalus, pagrindinius mokėjimo variantus, iki šiol surinktą sumą bei tikslą, kuriuo renkami pinigai. Platformos kūrėjai ragina čia paramą rinkti ne pelno organizacijas – viešąsias įstaigas, visuomenines organizacijas bei paramos fondus. 

5. „GoFundMe“. Visame pasaulyje išpopuliarėjusi ir daugiau nei 8 metus plačiai naudojama „GoFundMe" aukojimo platforma išsiskiria savo paprastumu ir patikimumu. Platformos komanda dirba visą parą, siekdama  apsaugoti vartotojus nuo sukčiavimo. Platformos lėšų rinkimo įrankiai leidžia lengvai kurti, bendrinti ir rinkti pinigus įvairioms kampanijoms. Prieš pasirinkdami,  kam aukosite, galite matyti talpinamas nuotraukas, žmonių istorijas ir pasakojimus apie tai, kaip surinktos lėšos pakeis jų gyvenimą. Suteikiama galimybė dalintis informacija su aplinkiniais, stebėti aukojamas sumas ir žmonių komentarus. Aukoti geriems tikslams galite ne tik internetinėje svetainėje, bet ir mobilioje programėlėje. „GoFundMe“ yra užsitarnavusi gerbiamų institucijų ir valdžios pareigūnų pasitikėjimą, tad yra laikoma viena geriausių ir daugiausia aukų surinkusių sutelktinio rėmimo platformų pasaulyje.

 

Užsisakykite naujienlaiškį

Prisijunkite prie tų, kurie anksčiausiai neria į TELE2 naujienų ir mažų kainų pasiūlymus. Privatumo politika.